• $15,9786
  • €16,9318
  • 948.397
  • 2388.76
3 Temmuz 2011 Pazar

Çek solunun zaferi

1990 doğumlu genç raket, ilk Grand Slam zaferi ile Ann Jones ve Martina Navratilova'dan sonra Wimbledon'ı kazanan 3. solak tenisçi unvanını aldı
Wimbledon 2011 dün kadınlar finaliyle bir sayfayı kapattı ama tenis tarihine yeni bir şampiyon yazdı: Petra Kvitova... Kimsenin şans tanımadığı 21 yaşındaki Kvitova, önce Serena Williams'ı yendi, ardından Venus'ün Pironkova'ya kaybetmesiyle yolu açıldı. Yarı finalde Azarenka'nın ifadesini aldı ve finalde bir eski dünya 1  numarası önünde unvan sahibi oldu. Sharapova bu kupayı 7 yıl önce kazandığında 17 yaşındaydı.
SONRA omuz sakatlığı kariyerini sarstı. Elbette Marsha her zaman Marsha ama yarı finaldeki bozuk performansı final için iyi sinyaller vermiyordu. Kvitova gibi sürpriz oyuncular finale yükseldiğinde iki şey beklenir: Hedefe varılmıştır, favori oyuncu siler süpürür veya zaten burası beklenmemektedir, kaybedecek bir şey de yoktur ve bir adım daha sonra zafer gelir. Kvitova ikinciyi yaptı. Tabii buna Sharapova da katkıda bulundu.
SERVİSLERİNDEN puan çıkaramıyorsan, olmadık yerde üst üste çift hata yapıp avantajı rakibe kaptırıyorsan merkez korttan kupa elinde çıkma şansın yok.

1.8 MİLYON DOLAR HESABINDA
KVİTOVA etkili servisleriyle en azından buradan açık vermedi. Yoksa basit hata derseniz ikisinde de aynı sayılar var. Önemli olan çift ve basit hataları oyunun neresinde yaptığınız. Çek sporcu tek bir ace attı o da maç puanıydı zaten. Maç sonunda Marsha bir gerçeği dile getirdi: 'Ne yazık ki tenis sporunda tek bir kazanan var ve Petra olağanüstü oynadı'. Doğru Petra öyle oynadı ama kendisi de bir şey oynamadı.
KENT Dükü'nün elinden Venus Rosewater tabağı ve unvanı alırken Çek sporcunun şokta olduğu görülüyordu zaten. Kvitova 13 yıl önce bu zaferi elde eden vatandaşı Jana Novotna'dan sonra ilk sporcu oluyordu. Tabii başka bir Çek raket Martina Navratilova gibi solak. Bu da Navratilova'nın 1990 yılındaki Wimbledon zaferinden sonraki ilk solak kadın tenisçi olması anlamına da geliyor.
SONUÇTA Kvitova bu zaferle birçok ilke imza attı ama bunlar pek umurunda değildir. 1.8 milyon doları da da hesabına yatırdı. Bu rakam neredeyse tüm kariyerinde kazandığı ödül parasına yakın.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister