• $13,4616
  • €15,3259
  • 795.87
  • 2042.08
28 Ocak 2011 Cuma

Böyle mi olacaktı

İlk Grand Slam şampiyonluğuna ulaşmak isteyen bayanların 1 numarası Wozniacki, Çinli Li'ye; tekrar zirveye çıkmak isteyen Federer de Djokovic'e yenilerek Avustralya'ya yarı finalde veda etti

Galiba tenis sporunun güzel yanlarından biri de bu: Beklenmeyeni beklemek! Wozniacki-Li ve Djokovic-Federer maçlarında herkesin beklediği sonuçlar çıkmadı ama beklenen sürprizler oldu.

İlk kez bir Çinli, 28 yaşında 11 numaralı seri başı Na Li bir major turnuva finaline çıktı.
Aslında Çinli'nin geçen yıl hem Sydney, hem de Avustralya serilerinde galip geldiğine, bu yıl Sydney'de finalde Clijsters'i geçtiğine dikkat edilmedi. İlk seti 6-3 kaybedip, ikinci sette 5-4 maç puanı çevirip, seti 7-6 alan bir Na Li vardı.

Son setteki mücadeleye 8. oyunda servis kırıp 5-3 öne geçen Na Li ve artık yorulan Wozniacki damgasını vuruyordu. Na Li şimdi yedinciliği garantiledi, kazanırsa 4. olacak. Kariyerinde görmediği küçük bir servetin de sahibi oldu bile, fazlası da kapıda.
Bakalım yarın milyarlarca Çinli'nin desteğiyle Clijsters karşısında tarih yazılacak mı?
Federer'in taktiği belli; rakibine fırsat vermeden oyunun kontrolünü ele almak, etkili ve hatasız vuruşlarla rakibi moral ve fizik olarak çökertmek. 3 sette mağlup olduğu bir maç, herhalde hiç yoktur. İsviçreli'ye karşı oynarken fırsatları kaçırmamak gerek. Tie-break'te ilk setin 3. puanında bir mini-break ve durgun bir Federer, Sırp rakete sunulan hediyeydi. O da kaçırmadı 7-6 (3) skorla seti aldı.

FEDERER ÇILDIRDI
İkinci sette 5-3 öne geçen Federer, servisi kırılınca sarsılıyor ve geri dönen Djokovic 7-5'le seti de alıyordu. Üçüncü sette mental olarak başka bir Federer vardı kortta. Sinirli, hakemle tartışan, tribünden gelen sesi rakibine şikayet eden ve oyunun kontrolünü kaybetmiş bir Federer.

Set ve maç giderken şampiyon İsviçreli, 'İki set daha oynamaya hazırdım ama olmadı. Üzgün değilim elimden geleni yaptım' diyecekti. Eğer Murray, Ferrer'i geçerse finalde herhalde sadece Djokovic'i tercih ederdi. Belki de Djokovic finalde Nadal yerine Murray'i tercih ederdi. Yani finalistler mutlu oldular, güzel bir maç olacak Pazar günü.

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın