• $ 7,8537
  • € 9,4197
  • 449.638
  • 1328.73
Reklamı Kapat

AUSSIE 2013

1905 yılına uzanan tarihiyle sezonun ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık ilk tur maçları devam ediyor.
Nadal'ın yokluğunda son iki yılın şampiyonu Djokovic ile iki yıldır yarıda elenen Federer ilk iki seri başı. Nole yukarıda rahat bir fikstürde, Roger aşağıda Tomic, Tsonga ve tabii işler yolunda giderse Murray ile kapışmak zorunda. Beklenen bir Djokovic-Murray finali.
Kadınlarda son şampiyon Azarenka, Sharapova ile iki uçtan giderken Radwanska, Serena, Wozniacki, Li ya da başka bir sürpriz isim zirveye ortak olabilir.
Serena ile Azarenka'nın ve Radwanska ile Sharapova'nın aynı tarafta olmaları yarı finali gösterirken belki de final Serena-Sharapova olarak tescillenir.
Tenis çok parametreli bir oyun olduğu için bunlar sadece tahmin.
İlk turda favoriler kolay geçerken 11 no'lu seri başı Arjantinli Monaco'nun genç Rus Kuznetsov'a elenmesi ilk sürpriz oluyordu. Geçen yıl ilk turda hayal kırıklığı yaratan Avustralyalı Stosur bu yıl daha dikkatli ve yola devam ediyor. 17 yaşında ABD'li Madison Keys kariyerinin 3. Grand Slam turnuvasında 2. tur görüyor.
16 yaşındaki Avustralyalı Barty iyi başladığı ve ilk setini kazandığı maçta dünya 14 no Slovak Cibulkova'yı geçemiyordu.
Bu turnuva özellikle Junior kariyeri parlak tenisçilerin kendini gösterdiği bir turnuva olacak. Başka türlü de olmuyor zaten...
Bize gelince... Gençler kategorisinde ana tabloda İpek Soylu ve Cem İlkel korta çıkarken elemelerde Mert Adanalı ve Cem Hızlıalp galibiyet kovalayacak.
Çağla ve Marsel'in elenmesinden sonra bu gençlerimizden iyi haber bekliyoruz.

Mete Yaylalı Diğer Yazıları

Gençler sahnede

17.01.2013

AUSSIE 2013

15.01.2013

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar...