• $7,4167
  • €8,9818
  • 437.826
  • 1467
23 Ocak 2011 Pazar

ATOMİC PES ETTİ

Mete Yaylalı
Mete Yaylalı
YAZARIN SAYFASI

Dün bu senaryo biraz farklı rollerde yeniden sahnelendi. Görünüyor ki HEWITT ardından Avustralya'nın umudu 18 yaşında BERNARD TOMIC olacak. Ona A-TOMIC diyorlar. Farklı bir tenis anlayışı ve üstün bir zekası var. Sakin, oyunu karıştırmayı, topu istediği gibi yönlendirmeyi seviyor. Adeta hamurunda ANDY MURRAY var. Çizgilere o kadar çok top indirdi ki neredeyse topun değmediği yer kalmadı.

39 winner ve 11 ace ile etkili çapraz ve paralel vuruşlar NADAL'ı çok zor durumlara düşürdü. 18 yaşında bir büyük turnuvanın 3.turunda dünya 1 no karşısında çok yakın bir tenis oynuyorsa bu çocuk kısa zamanda ilk 30 larda görülecektir.

NADAL maçı 6-2 7-5 6-3 kazandı ama unutmayalım ki İspanyol sporcuyu FEDERER ve HEWITT ancak 5 sette yenebilmişlerdir. Maçtan sonra JIM COURIER'in 2.set 4-0 gerideyken ne düşündüğü sorusuna NADAL şöyle cevap verdi : 3.seti mutlaka kazanmalıyım diye düşündüm.

Dün Rod Laver tribünlerini dolduran binlerce seyirci TOMIC ile heyecanlandı ve ayakta alkışladı. İşte tenisin bu yönü seviliyor. Geriden top çevirip hataya zorlayan değil güzel ve beklenmedik vuruşlarla seyirciyi ayaklandıran sporcu isteniyor. Yani teniste bir seyir zevki olmalıdır. Bakalım Avustralya'nın dünya kortlarına sunduğu bu büyük yetenek gerçekten bir dünya yıldızı olacak mı.

Büyük sporcuların özelliğidir. İyi oynamasalar da maçı kazanacak birkaç silahı hep vardır cebinde. CLIJSTERS de dün böyle oldu. 21 yaşındaki Fransız CORNET karşısında ilk sette zor anlar yaşasa da başından sonuna kadar mücadele eden KIM maçı zor da olsa 7-6 6-3 kazandı.

2006 finalisti BAGHDATIS parmağındaki bir sakatlık nedeniyle 4.sette maçı bıraktı ve MELZER 4.tura yükseldi. 2008 finalisti TSONGA da Ukraynalı DOLGOPOLOV karşısında tutunamadı.

Avustralya için bir sürpriz de 5 no STOSUR'un 19 yaşındaki Çek PETRA KVITOVA'ya elenmesiydi.

Turnuva artık yükselmeye başladı hem ustalarla sürpriz gençleri izleyelim hem de Türk tenisinin elindeki değerleri ıskalamamanın yollarını araştıralım...

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ocak 2021)