• $16,1096
  • €17,3539
  • 966.346
  • 2375
4 Temmuz 2011 Pazartesi

1 numara Djokovic

İki numaralı seribaşı Novak Djokovic, Rafael Nadal'ı 3-1 yendi, hem Wimbledon'u kazandı hem de İspanyol'u tahttan indirdi

Avustralya Açık'ı 2 kez kazanan Sırp raket, İngiltere'de 3. Grand Slam zaferini elde ederek tarih yazdı. 24'lük 'Kral' 1.1 milyon sterlinlik para ödülünün de sahibi oldu

Tenis sporuna baslayan her çocuğun hayalidir Wimbledon çim kortlarında boy göstermek... Bazılarının da hayali bu tenis mabedinde kupaya uzanmak, tarihe geçmek... Fakat dün birisinin hayali gerçek oldu. Wimbledon tarihinin ilk ve bugün için tek Sırp şampiyonu Novak Djokovic oldu.
MAÇIN skoru 3-1, Sırp raket lehine ama sadece ilk ve son setlerde biraz mücadele dikkat çekici. İlk set kuşkusuz iki gladyatörü karşı karşıya getiriyordu. Seti 6-4 Djokovic kazaninca Nadal'dan bir hamle beklendi ama nafile. Bu set Nadal ortada yok ve 6-1 ile Sırp raket durumu lehine çeviriyor.
Tabİİ bir çok yorum yapılabilir. Belki İspanyolun çeyrek finaldeki ayak bileği sakatlığı oyununu etkiliyordu. Belki de Nadal formda Djokovic karşısında maçı koparamayacağını anladı. Bu yıl Sırp rakete karşı 4 maç kaybetmesi mental olarak onu çok etkiliyordu. Bunların hepsi olabilir fakat gerçek olan tek şey Djokovic, merkez korta hayallerini gerçek yapmak için çıkmıştı.

KAZANDIĞINA İNANAMADI!
DjokovIc bu yılın başından beri oynadığı 51 maçın 50'sini kazandı. Tek mağlubiyeti Roland Garros'ta Federer karşısında. Djokovic bu kupayı ve 1 no olmayı sonuna kadar hakediyor.
NADAL için kazanacağı para fazla birşey ifade etmezdi, belki Djokovic için de etmiyordur ama kupa törenindeki şok geçirmis, inanmaz ruh hali biraz da hayalini gerçekleştiren çocukların ruh hali gibiydi. Maçı fazla yorumlamaya gerek yok bence. Ben bu hayale takıldım, bir de Djokovic'in gözlerindeki ifadeye tabii! 2011 Wimbledon böylece bitti. İki yeni şampiyon tarihe geçti.
KVITOVA ve Djokovic. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, yeni sayfalar açılacak, yeni şampiyonlara da yol açılacak. Umarım Türk sporcuları da bundan nasibini alır ve çim kortlarda daha çok Türk raket sallar. Hayal mi? Asla değil. Wimbledon hayallerin gerçeklestigi bir yer artık!

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti