• $16,1996
  • €17,3201
  • 967.675
  • 2388.83
5 Ağustos 2014 Salı

Paralelin masumiyet yalanı

Başbakan ve MİT başkanı dahil binlerce insanı dinliyorsun, insanların özel hayatına müdahale ediyorsun, devlet sırlarını alıyorsun, satıyorsun. İzinsiz, illegal, hukuk dışı her türlü kirliliğe bulaşıyorsun, daha da vahim olanı açıkça casusluk yapıyorsun. Sonra da çıkıp “Haram yemedik, onun için bize bunu yapıyorlar” yalanıyla masumiyet şovları yapıyorsun.

Milleti ahmak sanan paralel örgüt, medyasıyla birlikte her gün yeni numaralarla karşımıza çıkıyorlar. Öyle ki paralel imamların yönlendirmesiyle dini değerleri bile kullanmaktan çekinmiyorlar.

Özellikle son beş yılda aktif şekilde görev aldıkları Balyoz, Ergenekon ve KCK davalarında icra ettikleri usulsüzlük ve hileleri çok iyi ezberlemişler. Doğrusu davayı sulandırmayı hedefleyen avukatların sergilediği Ali-Cengiz oyunları kelimenin tam anlamıyla dudak uçuklatıcı…
Acındırma ve masumiyet görüntüleri dahil her türlü numarayı deniyorlar ama artık kendileri dışında kimse bu numaraları yutmuyor. Çünkü toplum, 17 Aralık sonrası süreçte paralel örgütün ‘casusluk’ faaliyeti sonucu elde ettiği devletin gizli bilgilerini hiçbir ahlaki sınır tanımadan ortalara saçtığını ve açıkça millet iradesine karşı suikast girişiminde bulunduğunu bütün çıplaklığıyla görmüş oldu. Nitekim sorgudaki polis şefleri bu faaliyetlerini inkar etmeye çalışırken bile birer birer itiraf ediyorlar.
Mesela, sözde Selam örgütü kapsamında sınırlı sayıda ismi dinlediklerini söylüyorlar. Peki başbakan, bakanlar ve MİT müsteşarı dahil binlerce insanı dinleyip gerçekleştirilen casusluk faaliyetini kim yaptı? Onlar tesadüfen oltaya takılmışlar… Yalan olur da bu kadar şeddelisi olur mu Allah aşkına…

Sözde Selam Tevhid Terör Örgütü soruşturması kapsamında Başbakan dahil birçok ismi dinleyen paralel örgütün, dijital sahtekarlık yoluyla ürettiği deliller Emniyet Müdürlüğü müfettişlerinin dosya üzerinde yaptığı incelemeyle gün yüzüne çıkarılınca telaş içinde yeni masumiyet yalanlarına sarılması doğrusu ibret verici bir durum.

Bugün toplumu kandırmaya dönük masumiyet yalanları o kadar sahte ki artık mızrak bir türlü çuvala sığmıyor. Paralel gazetecilerin ve birkaç kaçkın vekilin polis şefleri etrafında pervane gibi dönüşlerine bakınca sanırsınız ki bu uzun kulakların hepsi birer melek… Oysa gerçekler ortada, mesela bir mülkiye müfettişi ve polis müfettişinin birlikte hazırladığı ve İstanbul’da devam eden yasadışı dinleme soruşturmasının temelini oluşturan raporda ortaya konan belgeler paralel örgütün nasıl kirli bir tezgah içinde olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Rapora göre Aydın Doğan’ı, ailesini, yazı işleri müdürlerini, muhabirleri, Fatih Altaylı’yı, Fikret Bila’yı dinleme emrini veren yazının altında bu polis şeflerinin imzası var.

Aslında polis şeflerine yönelik operasyon uzun süredir bilinen bir gerçeği bütün çıplaklığıyla bir kez daha ortaya koymuş oldu. Mesela paralel medyanın önemli kalemleri, yöneticileri, geçmişte bu polis şefleriyle ilgili şikayetler konusunda, “Onların bizimle alakası yok. Onların kapımızın önünden geçmişliği yok” diyerek güya izlerini kaybettirmeye çalışıyorlardı. Hatta Pensilvanya bile “Tanımam etmem, binde birini tanımam” sözleriyle adeta bir illüzyon oluşturmuştu.
Ama polislere yönelik operasyonla birlikte gördük ki paralel medya ile birlikte etraftaki bütün uzantıları Vatan Caddesi’ne akın ettiler. Demokrasiye tuzak kuran, insanların mahremiyetlerini dikizleyenlerin ne kadar değerli insanlar olduklarını anlatmak için acıklı görüntüler sergilediler. Daha dokunaklı tablolar oluşturabilmek için de polislerin namaz kılarken ve Kur’an okurken fotoğraflarını paylaştılar… Bu nasıl bir dini anlayışsa kulakları bir taraftan devletin en mahrem sırlarına, diğer taraftan da ailelerin yatak odalarına kadar uzanıyor.
Hele paralele destek için yollara düşen bazı siyasiler var ki, kelimenin tam anlamıyla kralın soytarısı rolünü oynuyorlar. Ama kimse unutmasın ki milletin değerlerine ve demokrasiye pusu kuranların ihanetleri yargısal düzlemde kanıtlandığında, bu destekçiler de suç ortağı olacaklardır.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Dünyanın en garip hayvanları! İlk kez göreceksiniz

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor