• $15,9066
  • €16,8151
  • 928.317
  • 2394.83
23 Ocak 2014 Perşembe

Paralel cunta, El Kaide‘nin hizmetinde

Yaklaşık bir aydır Suriye'de El Kaide ile sadece Özgür Suriye Ordusu savaşıyor. Esad rejimi ise alanda PYD ve IŞİD'in hakim olmasını istiyor ve onlara güç aktarıyor.
Türkmenlere ve Özgür Suriye Ordusu'na yiyecek, giyecek ve gıda götüren yardım TIR'larına önce Hatay'da, daha sonra da Adana'da operasyon düzenleyen paralel güçler, aslında El Kaide'ye yardım ediyor ve bu ihanet örgütlerinin elini güçlendiriyor.
Bir bakıma Türkiye'nin çıkarlarına ihanet niteliği taşıyan TIR operasyonları, bir taraftan Cenevre'de Türkiye'yi suçlu gibi oturtmayı hedeflerken, bir taraftan da El Kaide ve Esad'la savaşan Özgür Suriye Ordusu'na giden yardımları engelleyerek katliamlara paralel destek sağlamış oluyor.

CENEVRE'DE EŞİT STATÜ
Cenevre görüşmelerinden kısa vadede somut sonuçlar çıkmasını beklemek henüz erken. Çünkü çok fazla sayıda oyuncu var. Türkiye ve bir iki ülke dışında mazlumların sahibi de yok. Ama her şeye rağmen şimdiden ortaya çıkan çok önemli bir sonuç var: İki eşit taraf…
Montreux'de başlayan "Cenevre-2" görüşmeleriyle ilgili sohbet ettiğimiz Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun bu konuda söyledikleri son derece dikkat çekici: "Buradan şu anda çıkan en önemli sonuç, Suriye muhalefeti ve rejim olmak üzere iki eşit tarafın varlığının tescillenmesidir. Bu yeni durum muhalefetin statüsünü yükseltti. Mesela Rusya, bütün muhalif grupların ayrı ayrı katılmasını istiyordu. Ama öyle olmadı, mesela PYD oyunun dışında kaldı, El Kaide grupları dışarıda kaldı, rejim kuklası gruplar dışarıda kaldı."

PYD ORTADA KALDI
PYD Başkanı Salih Müslim'in Ankara ziyareti sırasında kendisine önemli mesajlar verdiklerinin altını çizen Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun bu grupla ilgili değerlendirmeleri son derece dikkat çekici: "PKK'nın bir unsuru gibi çalışan PYD'ye Esad rejimiyle arana mesafe koy ve muhalefete katıl, Türkiye'ye karşı bir terör faaliyetine katılma dedik.
Kimyasal saldırıya kadar muhalefetin yanında kalmaya çalıştılar. Amerika ve Rusya'nın tavrından sonra rejim kalıcı diye Esad'ın safına geçtiler, alanda rejimle işbirliği yaptılar. Biz Suriye muhalefetine, 'PYD'yi de, Sukuk'u da alın' dedik. Sukuk geldi ama PYD rejim tarafında kaldı. Şimdi de ortada kaldılar, özerklik ilan etmelerinin bir kıymeti harbiyesi yok. Bazı çevreler, Cenevre-2'ye PYD'nin de katılmasını istediler, biz de 'elbette katılabilirler ama rejimin safında katılabilirler' dedik."

BEŞŞAR ESAD SİZE PLAKET GÖNDERECEK
Paralel çetenin, yaşadığı ülkeye sadakat ve "vatan" kavramı gibi değerleri yüceltme duygusu hiç olmadığı gibi insanlık onuruyla da uzaktan yakından bir alakası yoktur. Özgür iradeleri ipotek altında olduğu için çok rahatlıkla vatanlarına ihanet edebilirler.
Hiç uzağa gitmeye gerek yok, 17 Aralık operasyonunun arkasındaki darbe çetesi, Türkiye'ye her cepheden ateş etmekte bir beis görmüyor. Halk Bankası'nın ve Türkiye'nin en prestijli projelerinin itibarsızlaştırılmasından "milli irade"nin ve siyasi iktidarın çökertilmesine kadar bütün kirli yolları denediler.
Son iki haftadır da Suriye'nin mazlum halkına yardım götüren TIR'ların bagajında El Kaide ve Mossad'la ittifaklar kurarak Türkiye'ye ateş ediyorlar.
Elimizde bu paralel çetenin, 17 Aralık'ta başlayan yıkım ihalesini kimden aldığını gösteren somut kanıtlar yok belki. Ama TIR baskınlarını yapanların diktatör Esad'ın elini güçlendirdiğini, El Kaide'ye nefes aldırdığını ve Mossad'ı çok mutlu ettiğini çok iyi biliyoruz.
Hiç lafı dolandırmadan söyleyelim, Suriye sınırındaki TIR'lar üzerinden 'El Kaide'ye lojistik destek sağlanmıştır. Türkiye ile ilgili uluslararası camiada 'terör algısı' oluşturmak isteyenler çok açık bir şekilde vatana ihanet içindedirler.
Çünkü tam da Cenevre-2 öncesi Hatay ve Adana'da yapılan TIR baskınları, Türkiye'ye ihanetin çok açık bir göstergesidir. Eminim ki halkını lime lime doğrayan diktatör Esad, Suriyeli mazlumlara giden ekmeği bile çok gören paralel çeteyi ölümüne destekleyen cemaatin tepe isimlerine teşekkür plaketi gönderecektir. Ve eminim ki, hayatını MİT'e zarar vermeye adamış olan paralel yapının destekçilerini Mossad hep minnetle anacaktır!

<p> </p>

İsveç terör örgütü PKK'ya neden destek veriyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama