• $9,2892
  • €10,7731
  • 526.71
  • 1412.56
7 Ocak 2014 Salı

Cemaat bir kez daha düşünmeli

Hemen belirtelim, dünyanın bütün coğrafyalarına Türkiye’nin sesini, rüyalarını götüren her güzel hizmeti coşkuyla alkışlarız ve yüreğimize basarız. Çünkü bu ülkenin hayırda yarışan bütün insanları mübarektir, takdirin en iyisine layıktır.
Düşünün ki Anadolu’da hizmet camiasına gönül veren bir kadın, günlük ekmeğinden kısarak sırf öğrenciler okusun, Türkiye sevdası daha da büyüsün diye yardımlar yapmakta ve adeta yüreğini ortaya koymaktadır. Bu güzelliklerin ve hizmetin zarar görmesi hepimizin yüreğini kanatır.
Ama aynı şekilde TÜRGEV gibi bu ülke çocukları için yurtlar yapan, yurtdışına eğitim için öğrenciler gönderen güzide bir kurumumuza ve ona destek veren hayırseverlere bir cadı avı mantığıyla terörist muamelesi uygulanırsa bu da yüreğimizi yakar. Nihai olarak Türkiye düşmanlarını sevindiren son operasyon süreci, maalesef dindarları hedef alan bir sürek avına dönüşmüştür.
Kabul edelim ki, bugün kötü şeyler yaşıyoruz. 11 yıldır Türkiye’ye ekonomide, demokraside sınıf atlatarak bu ülkeyi dünyada daha saygın ve şahsiyetli konuma yükselten, yıllardır inançları, kimlikleri yüzünden horlanan, zulmedilen bütün kesimler için yeni bir özgürlük iklimi başlatan AK Parti iktidarına ve onun lideri Tayyip Erdoğan’a karşı zalimane bir yıkım operasyonu yürütülmektedir.
Hiç birbirimizi kandırmayalım, özellikle cemaat medyasının bu operasyonları açıkça savunması, toplumda ‘bu işlerin arkasında cemaat var’ algısını güçlendirmektedir. Maalesef bazı isimlerin tavırları, bu algının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Her şeyden önce böyle bir tavır, hizmet camiasına gönül veren insanlara haksızlıktır, çünkü onlar bunu hak etmiyor.
Biz yıllardır bu ülkede, hizmet hareketine gönül veren insanlarla aynı kaderi paylaştık ve aynı mağduriyetleri yaşadık. Benim bildiğim, tanıdığım ve aynı duaları paylaştığım bu insanlar, Türkiye sevdalısı Tayyip Erdoğan’ı, Türkiye’nin değerlerini, ekonomisini ve istikrarını yok etmek isteyen şer güçleriyle asla birlikte olmazlar ve onlarla ortaklık kurmazlar. Halen bu harekete gönül veren, destek veren yakinen tanıdığım pek çok insan şu günlerde olup bitenlerden dolayı da derin bir ıstırap içindedirler.
Şöyle bir tablodan, hizmet camiasına gönül veren hangi insan mutlu olabilir ki... Mesela, son günlerin en yaygın söylentisi: “Cemaat, CHP ile ittifak halinde.” Hizmet hareketine gönül veren insanlara bundan daha büyük bir bühtan olabilir mi? Her şeyden önce eşyanın tabiatına aykırı bir durum.
Hangi anlayış, nasıl bir yönlendirme hizmete gönül veren bu insanları dindarlara eziyetin tek adresi haline gelmiş bir CHP’nin peşine takabilir ki? Elbette böyle bir şey olmayacaktır. Her şeyden önce cemaatin en tepesindeki isimlerden tabandaki gönül verenlere kadar herkesi bu tür bir durumdan tenzih ederim. Ama maalesef böyle bir algı var ve bu hepimizi yaralıyor.
İşte tam da bu yüzden, özellikle cemaate yön veren insanlar bir kez daha düşünmeli ve sadece hizmet aşkıyla yola çıkan güzel insanları, böylesine ağır bir yükün altına atmamalıdırlar. Biliyoruz ki, her vesileyle “Büyük Türkiye rüyası”na tuzak kuran uluslararası şer odakları şimdi de yine Türkiye’nin geleceğine ateş ediyorlar. Bu ülkeyi seven herkese düşen, kurulan tuzakları görmek Türkiye’ye sahip çıkmaktır.
Belli ki çok açık bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Çünkü millet iradesini itibarsızlaştırmak üzere yola çıkan bu yargısal vesayet kuşatması, nihai olarak bir yargı oligarşisi tesis etmeyi hedeflemektedir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Bu durumda işsizlik maaşı kesiliyor

Çanakkale Boğazı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!