• $16,3286
  • €17,4434
  • 972.144
  • 2418.1
28 Ekim 2014 Salı

Bu oyunun adı maskeli balo

Biliyorum, “Yaşasın Amerika PYD ve PKK’yı müttefik ilan etti, Türkiye’nin burnu sürtülecek” diyerek kendi ülkesine karşı nefret kusan Neocon sapıklarının pek hoşuna gitmeyecek ama ABD ve uluslararası koalisyon Türkiye’nin tezlerini istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kalıyor.
Malum IŞİD belası çıktığı ilk günden bu yana Türkiye, kapsamlı bir terörle mücadele stratejisi olmadan IŞİD terör örgütüyle mücadelenin mümkün olamayacağını ısrarla ve inatla anlatmaya çalıştı. Bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan New York ziyaretinde Obama’ya hava operasyonlarıyla sonuç alınamayacağını, Irak ve Suriye içindeki güçlerin karadan mücadelesinin şart olduğunu açık bir dille ifade etti.
Uzun bir direnişten sonra nihayet Amerika ‘çeyrek stratejisi’nden vazgeçerek Türkiye’nin işin başında söylediği teze gönülsüz de olsa yaklaşmış bulunuyor.
Bugün Amerikan medyasının ağzıyla “Türkiye U dönüşü yaptı” yalanlarıyla toplumu zehirlemeye çalışanlar eğer iflah olmaz bir şekilde zekâ özürlü değillerse, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 9 Ekim 2014’te yaptığı şu açıklamayı bir kez daha okumalarında yarar var: “Bu iş sadece havadan olmaz. Kara boyutunda şüphesiz ki birinci derecede, gerek kuzeyde peşmergeler, gerek Irak ordusu görev almalıdır. Suriye de (ÖSO) aynı şekilde görev almalıdır. Ama koalisyon güçleri içinde buna destek verecek ülkelerin olması halinde tabii bu çok daha güçlü bir şekilde yapılmış olur. Biz de olmamız gereken yerde muhakkak olacağız.”
Malumun ilanına gerek yok, bilindiği gibi önce 150 peşmergenin Kobani’ye gitmesi kararlaştırıldı, sonra da 1300 ÖSO savaşçısı Kobani’de IŞİD’e karşı mücadeleye katılma kararı aldı.
Şimdi “Yaşasın Türkiye’nin burnu sürtülecek” diye etrafa zehir saçan dangalaklar ne diyecek doğrusu çok merak ediyorum. O öve öve bitiremediğiniz, 30 yıldır Türkiye’ye pusu kuran PKK ve PYD’nin IŞİD karşısında bir numaralarının olmadığını bu vesileyle görmüş olduk. Bu PYD ki, IŞİD tehlikesi kapısına dayanmadan önce diktatör, yüz binlerce Türkmen ve Arap’ı katlederken Esad’la cilveleşip Rojova’da devrim hayalleri kuruyordu.
Hâl böyleyken, geçmişte Kürt düşmanlığı ile politika yapanlar başta olmak üzere bütün ulusalcılar, Kemalistler, liberaller hükümetin kaybetmesi için her duruma uygun maskelerini takıp Kobani ağıtları yakıyorlar.

Kemalist ve ulusalcılar da Kobanici oldu

Bu ne yaman çelişkidir ki geçmişte PKK ile mücadele konusunda en şahin tavırlarını ve bu konuda bütün söylediklerini unutup Türkiye’nin PKK’nın uzantısı olan PYD’ye silah vermesini isteyebiliyorlar. Düşünün ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir yerlere yaranmak için “PYD terör örgütü değildir” diyerek muazzam bir akıl tutulması yaşayabiliyor. Malum PKK Hakkari’de üç askerimizi şehit etti, acaba Kılıçdaroğlu hâlâ PYD’ye güzelleme yapmaya devam edecek mi?
Şimdi herkes maskelerini çıkarmalı ve bu işin adı konmalıdır. Açık söyleyelim hem ulusalcı hem PKK yandaşı, hem Kemalist hem Amerikancı, hem savaş karşıtı hem savaşçı ve hem de Türk milliyetçisi olamazsınız.
Kelimenin tam anlamıyla Kobani üzerinden bir ‘maskeli balo’ sahneleniyor. IŞİD Musul’u işgal edip insanları katlederken uluslararası güçler dâhil kimse kılını kıpırdatmıyor, aynı IŞİD Esad’la birlikte Türkmenleri, Arapları, Kürtleri katlederken Amerika’nın da, PYD’nin de gıkı çıkmıyor. Çünkü o günlerde PYD’nin Kürtlerden daha önemli işleri vardı; Esad’ın kanatları altında Rojova devrimini gerçekleştirmek…
Ne zaman ki IŞİD Kobani kapısına dayandı, PYD’nin başkanı Salih Müslim “Bizi kurtarın” çağrıları yapmaya başladı. Aynı Salih Müslim peşmergenin gelmesine de, Özgür Suriye Ordusu’nun yardımına da karşı çıkıyor. Bu nasıl bir ikiyüzlülüktür ki Amerikan silahlarını kabul edip Türkiye’nin insani yardımlarını değersizleştirmek için özel bir çaba sarf ediyor, militanlarının Türkiye hastanelerinde tedavi edilmelerinden bile minnettar olmuyor.
Kobani dahil her vesileyle iktidar düşmanlığı yapmayı marifet sayan, Türkiye’nin kaybetmesinden mutluluk duyanlar için söylenecek bir şey yok, zira onların durumu patolojik bir hâl arz etmektedir. Bu işe de psikiyatrlar bakıyor… Ancak kendisini bu ülkeye bağlı hisseden makul insanların birazcık olsun zihinsel bir sıçrama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi sınırlarımızda PYD’yi de Kobani’yi de aşan bir ‘üst akıl’ın oyunlarını görmesi mümkündür.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu