• $16,3181
  • €17,4715
  • 972.991
  • 2418.1
4 Ekim 2014 Cumartesi

Bu dangalaklar hiç akıllanmayacak

Çözüm süreci başladığı ilk günden itibaren PKK yalayıcılığına soyunup "AK Parti iktidarı Kürtleri kandırıyor, sakın silahı bırakmayın" diye Kandil'e adeta yalvaran birtakım şuursuz liberal tayfa Meclis'ten geçen tezkereyi beğenmediği için yeni bir tezvirata başladı.
Peki neden beğenmediler?
Hani IŞİD'e karşıydılar, aylarca bıkmadan usanmadan iktidarın IŞİD'i koruduğu yalanıyla oluşturulmaya çalışılan kirli algı operasyonunun bir parçası olmak için adeta bir taraflarını yırtıyorlardı...
N'oldu Türkiye uluslararası koalisyona katılınca şimdi de IŞİD'çi olmaya mı karar verdiler? Gerçi bunlar için fark etmez, dün çözüm süreci başladığında silahlar susacak diye mutsuz olmuşlardı, belki bugün de IŞİD'le mücadele edilecek diye üzülüyorlardır...
Bu liberal dangalakların bir tek karın ağrısı var AK Parti iktidarı. AK Parti'ye sıkıntı verecek her olaya gözü kapalı destek verirler. Bu olayın sonunda memleket yakılıp yıkılsa bile umurlarında olmaz. Mesela görünürde IŞİD'e karşıdırlar ama eğer AK Parti iktidarı IŞİD'le ve diğer terör örgütleriyle mücadele için Meclis'ten tezkere çıkarmışsa ona da karşıdırlar.
Bu dangalaklığın aslında mantıksal bir izahı olamaz. Yok da zaten... Liberalliğin yüz karası olan bu tipler için çözüm süreci akamete uğramalı ve PKK terör üretmeye devam etmeli. Böylece her gün yeni şehit cenazeleri gelmeli ki AK Parti kaybetsin.
Eğer iktidar Meclis'ten IŞİD ve terör örgütleriyle ilgili sınır ötesi tezkereyi geçirmeseydi, "Bak biz söylemiştik bu iktidar IŞİD'i koruyor" diyerek sapık algı operasyonlarına devam edeceklerdi. Kaos duaları kabul olmadı, tezkere Meclis'ten geçti. Ama yine mutlu olmadılar.
Oysa tezkerenin Suriye ve Irak olmak üzere iki ayağı var ve gerekçesi son derece açık; "Irak'ın kuzey bölgesinde silahlı PKK terör unsurları varlığını sürdürmektedir. Öte yandan Suriye ve Irak'ta terör unsurlarının sayısı ve ortaya koydukları tehditte artış gözlenmektedir." Tezkerede PKK'dan bahsedilmesi bu liberal yobazların hiç hoşuna gitmemiş.
Sahi, siz çözüm süreci başladığı ilk günden buyana "Sakın silah bırakma" diye PKK'ya telkinde bulunmuyor muydunuz?
İşte PKK da silah bırakmadı ve kaotik ortamı fırsat bilerek eylemlerine devam ediyor. Siz de böyle olmasını istiyordunuz zaten... Her ne kadar bu PKK IŞİD’i görünce arkasına bakmadan ortalardan kaybolduysa da, nasıl olsa sizin için bir kahraman.
Tezkerenin çok net gerekçesine rağmen oyuncakları ellerinden alındığı için mızıkçılık yapan liberallerin hâlâ iktidarı IŞİD destekçiliğiyle suçlamasının akıl ve mantıkla bir izahı olamaz. Bu ancak patolojik bir durumla izah edilebilir. Hem Türkiye’yi IŞİD’i destelemekle suçlayacaksınız, terörle mücadele tezkeresi çıkınca da “PKK-PYD hedefe konuluyor” diye ağlayacaksınız.
Hemen söyleyelim IŞİD cani bir örgüttür ve bunun için de tezkere önemlidir ama Türkiye hâlâ eli tetikte olan PKK’yı yok sayarak politika üretemez.
Ayrıca unutmayalım ki bugün “IŞİD bizi kesiyor” diye feryat eden PYD dün IŞİD belasını başımıza saran Esad’la anlaşarak Rojeva’da devrim peşinde koşuyordu… Ama Türkiye dün nasıl Esad’ın katliamlarına karşı sesini yükselttiyse, bugün de IŞİD’in katliamlarından kaçan Kürtlere, Ezidilere kucak açıyor.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu