• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
23 Mart 2019 Cumartesi

Zillet sorular…

Seçimlere çok az bir vakit kalsa da, bence iş işten geçmiş değil. Bunu şunun için söylüyorum. CHP ve diğerleri, içine girdikleri ittifaklaşmanın tüm yönlerini seçmene açıklamak zorundadır. Gizlenmeye çalışılan ama alenen ortada olan HDP ve Saadet ile yapılan ittifakı halka açıklamak, tüm yönleriyle arkasında durmak durumundadır.

***

Saadet bilboardlarda “Tüm belediyelerde seçimlere tek başına giriyoruz” diyor. Bunun doğru olmadığı bu kadar aşikarken, Saadet’in seçmenlere yapacak bir açıklaması olmayacak mıdır?

***

HDP’li Sezai Temelli “İstanbul’da İmamoğlu, Ankara’da Yavaş seçilecekse bizim oylarımızla seçilecek. Alacaklarımızı seçimden sonra alacağız” diyorsa, bu sözleşme nerede nasıl yapılmıştır? Bunu CHP, İP, Saadet, HDP seçmenleri ve tüm vatandaşlarımızın bilmeye hakkı yok mudur? Halkı göre göre kandırmaya çalışmak ayıp değil midir? Peki bunca ali cengiz oyunun nedeni nedir?

CHP/İP/Saadet/HDP’nin Ankara ortak adayı Mansur Yavaş “HDP’lileri bir şekilde rehabilite edeceğiz” ifadesi üzerine HDP’den zılgıtı yiyince birden tornistan yaparak uysal kediye dönüyor, sözlerini geri alıyor. Yani HDP Yavaş’ı jet hızıyla rehabilite ediyor. Peki neden? Eğer ittifak yapmadıysanız, bu korku nereden kaynaklanıyor?

***

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karamollaoğlu’na sesleniyor ve diyor ki “74 tane HDP’li PKK’lıyı listelerden koydunuz. İçerisinde PKK’dan tutuklananlar, PKK’ya haraç toplayanlar, içerisinde PKK’ya milislik yapanlar, işbirliği yapanlar var. Soruyoruz; Temel Karamollaoğlu’na bu listeyi kimler verdi?

***

Bunlar cevapsız kalacak sözler değil. Tüm bunlar şüphesiz sandıkta seçmenden gereken cevabı alacaktır. Seçmenimiz bu ali cengiz oyunlarına dur diyecektir. Kimse bu partilere oy vermiş, üye olmuş vatandaşlara bir ithamda bulunmuyor. Bilakis, bu insanların, onlara açıkça deklare etmeden bir mühendisliğin nesnesi olarak görülmelerine karşı çıkılıyor.

***

Dürüst olan aday Binali Yıldırım gibi HDP’lilerin oylarına açıkça talip olur. Madem resmiyette HDP İstanbul’da aday çıkarmamış, o zaman Binali Yıldırım’ın HDP’li seçmene çağrı yapmasına neden tepki gösteriyorsunuz?

Bu maskeli balo 31 Mart gecesi sona erecek. Bakalım milleti aptal yerine koyanlar o milletin yüzüne nasıl bakacaklar?

<p>İsrail ordusu Gazze Şeridi'nde bir haftadır devam eden 'insani aranın' bittiğini ve saldırılarına

Ateşkesin ardından işgalci İsrail'in saldırıları sürüyor

Pekmez ve limon küründen sabahları tüketen yaşadı! Faydaları saymakla bitmiyor

İnsani ara bitti vahşet başladı... İşgalci İsrail Gazze saldırılarını yeniden başlattı

UNESCO'nun Türkiye'de koruma altına aldığı ilk eser! Restorasyonda sona yaklaşıldı