• $ 8,3465
  • € 9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ülkenize sevginizi nerede, nasıl yitirdiniz?

Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen NATO Konseyi ve NATO Akdeniz Diyaloğu Ortakları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dış politikasındaki ana hatları, kırmızıçizgileri ve ilkeleri açıklıyordu. Bu bir tür manifesto olarak da okunabilir…

Şöyle ki…

Namlusunu ülkemize çeviren, vatandaşlarımızın canına kast eden terör örgütlerinin müttefiklerimizce donatılmasının, silah ve mühimmata boğulmasının, örgüt elebaşının kimi ülkelerde kırmızı halılarla ağırlanmasının hiçbir haklı gerekçesi yoktur.”

***

“Türkiye’nin farklı ülke ve bölgelerle geliştirdiği ilişkiler birbirinin alternatifi değil, tamamlayıcısıdır. S400’ler meselesi yüzünden böyle tartışmanın alevlendirilmeye çalışılmasını kabul etmiyoruz.”

***

“FETÖ, yurtdışında ülkemize yönelik yıkıcı faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Maalesef kimi müttefiklerimiz de bu terör örgütünün elebaşılarına, darbe girişimine bizzat katılmış örgüt mensuplarına adaletten kaçabilecekleri imkanlar sunuyor.”

***

“Türkiye’nin ve KKTC’nin Doğu Akdeniz enerji kaynakları üzerindeki meşru hakları da tartışma götürmez. Ülkemizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını korumakta kararlıyız.”

***

Açıkçası bu sözler söylenebilsin, söylenmekle kalmasın uygulanabilsin ve ülkemiz ayağa kalksın diye son yıllarda çok ciddi saldırılara maruz kalıyoruz. Bu iyi yönetilmekle, bağımsızlaşmakla ve güçlenmekle ilgili birşeydir. Yoksa ülke FETÖ gibi derin yapılara, siyaset mühendisliklerine teslim edilir, ülkenin değil hegemonların menfaatlerine uygun yönetilir. Kesilir, biçilir, bölünür, istenen şekle sokulur…

***

Mesela, yukarıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaları neden Millet İttifakı’nın beş benzemezleri (esasen hepsi aynıdır) asla yapmamakta, bu konularda konuşsalar bile bir ABD’li, bir Yunanlı, bir İsrailli politikacı gibi konuşmaktadırlar? Bu benzerlik tesadüfi midir?

Batı ülkeleri Türkiye’nin menfaatini herhalde düşünmeyecek, ellerinden geleni artlarına koymayacaktır. Peki Türkiye’nin Akdeniz’de petrol/doğalgaz aramasına karşı çıkan, uçak gemisi üretmesini istemeyen, Yunan gazetelerinde manşete çıkan CHP’liyi nereye koyacağız? Yüzbaşımızı, erlerimizi şehit eden YPG için “Sınırımızda başkası olacağına onlar olsun” demelerini nasıl anlayacağız?

Bunlar sadece “Erdoğan ne derse tersini diyelim” takıntısından öte bir şeydir…

Millet İttifakı’nın ve HDP’nin değerli seçmenlerinin Türkiye İttifakı çağrısına cevap vermeleri bir oy meselesi değil, bu çok kritik zamanlarda milli meselelerde birlik ruhunu geliştirmektir. Belki bu şekilde partileri de bu rezil durumdan çıkabilir, gerçekten millete bağlı hale gelebilirler.

Kovid-19 vakalarının artması sezonu etkileyecek mi?

Kovid-19 vakalarının artması sezonu etkileyecek mi?

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı

Burçlar kasım ayına nasıl başlayacak? 31 Kasım 2020 bur&#x

Burçlar kasım ayına nasıl başlayacak? 31 Kasım 2020 burç yorumları

Ünlülerden İzmir depremi paylaşımları: Elimizden ne geliyo

Ünlülerden İzmir depremi paylaşımları: Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız