• $ 8,1753
  • € 9,6676
  • 501.401
  • 1152.63
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sözde muhalifleri idare etmek…

Yeni dünya düzeni neredeyse kuruldu, ama bizim sözde muhalifler Türkiye’nin neden Suriye’de, Libya, Somali ve Katar’da olduğunu hâlâ anlayamadılar. Muhalifliği ülke aleyhtarlığı ile karıştıran bir ruh hastalığı gelişti. Bunu şimdilik Erdoğan düşmanlığı ile kamufle ediyorlar.

***

Ama onlar geçmişte de hep seçilmiş liderlere düşman oldular. Bir tür gizli giden İttihatçılık bu. Halktan kopukluk… Ama komitalarla, ama cuntalarla halkın seçtiğine, meşru olana karşı koymak, süslü laflar ardında kaos aramak. Başbakan bakan asmak. Millete “çomar” muamelesi yapmak.

***

Bugün bir ilkokul çocuğu bile neden Libya’da olduğumuzu anlar. Antalya Limanı’na tıkılmak istemiyorsanız bunu bilirsiniz. Ya da Yunan televizyonlarını seyretseniz, emekli bir Yunan amiralinin Yunanistan’ı eleştirdiğini, Türkiye’yi haklı bulduğunu işitebilirsiniz. Ama bizim sözde muhaliflerin genetiği ile öyle oynanmıştır ki, asla ortada olan gerçeği kabul etmezler.

***

Gelecek nesiller bugün alınan kararlar ve atılan adımlar için minnet duyacaklar. 2023’te, 2053’te çok farklı bir Türkiye olacak. Vicdanı, sosyal devleti, ahlakı yönetim felsefesine katan bir Türkiye’ye herkesin ihtiyacı var aslında. Salgın sürecinde ayrım yapılmadan dünyanın dört bir yanına yardım uçaklarımız gitti. Sömüren değil, darbe yapan değil, değer artıran devlet anlayışına ihtiyacı var dünyanın.

***

Türkiye’nin asıl gücü ahlaki üstünlüğündedir. İçeride de çok gerilmeden sözde muhalifleri idare etmek durumundayız. Verebilecekleri zararı en azda tutmak için soğukkanlı olmakta ve kışkırtmalara gelmemekte fayda vardır.

Malum heyecanlı toplumuz.  

Mersin Anamur'da orman yangını: 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya Karayolu kapatıldı

Mersin Anamur'da orman yangını: 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya Karayolu kapatıldı

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasad&#x

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasadını yaptı

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları neler? Hangi hastal&#

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir

Hangi burçları enerjili bir gün bekliyor? 28 Ekim 2020 burç yorumlar�

Hangi burçları enerjili bir gün bekliyor? 28 Ekim 2020 burç yorumları