• $32,3976
  • €34,5469
  • 2449.06
  • 9761.55
9 Temmuz 2020 Perşembe

Sözde muhalifleri idare etmek…

Yeni dünya düzeni neredeyse kuruldu, ama bizim sözde muhalifler Türkiye’nin neden Suriye’de, Libya, Somali ve Katar’da olduğunu hâlâ anlayamadılar. Muhalifliği ülke aleyhtarlığı ile karıştıran bir ruh hastalığı gelişti. Bunu şimdilik Erdoğan düşmanlığı ile kamufle ediyorlar.

***

Ama onlar geçmişte de hep seçilmiş liderlere düşman oldular. Bir tür gizli giden İttihatçılık bu. Halktan kopukluk… Ama komitalarla, ama cuntalarla halkın seçtiğine, meşru olana karşı koymak, süslü laflar ardında kaos aramak. Başbakan bakan asmak. Millete “çomar” muamelesi yapmak.

***

Bugün bir ilkokul çocuğu bile neden Libya’da olduğumuzu anlar. Antalya Limanı’na tıkılmak istemiyorsanız bunu bilirsiniz. Ya da Yunan televizyonlarını seyretseniz, emekli bir Yunan amiralinin Yunanistan’ı eleştirdiğini, Türkiye’yi haklı bulduğunu işitebilirsiniz. Ama bizim sözde muhaliflerin genetiği ile öyle oynanmıştır ki, asla ortada olan gerçeği kabul etmezler.

***

Gelecek nesiller bugün alınan kararlar ve atılan adımlar için minnet duyacaklar. 2023’te, 2053’te çok farklı bir Türkiye olacak. Vicdanı, sosyal devleti, ahlakı yönetim felsefesine katan bir Türkiye’ye herkesin ihtiyacı var aslında. Salgın sürecinde ayrım yapılmadan dünyanın dört bir yanına yardım uçaklarımız gitti. Sömüren değil, darbe yapan değil, değer artıran devlet anlayışına ihtiyacı var dünyanın.

***

Türkiye’nin asıl gücü ahlaki üstünlüğündedir. İçeride de çok gerilmeden sözde muhalifleri idare etmek durumundayız. Verebilecekleri zararı en azda tutmak için soğukkanlı olmakta ve kışkırtmalara gelmemekte fayda vardır.

Malum heyecanlı toplumuz.  

<p>Popstar Bayhan yarışmaya katıldığı dönemde büyük ses getirmiş, daha sonra da şarkıcılığı hiç bıra

Bayhan'dan Frank Sinatra yorumu

Dünyada sadece üç tane var biri Türkiye'de! Sırrı çözülemedi

Yüzey yarıkları çoğalıyor! Uzmanlardan obruk uyarısı

Piknikçiler Dicle Nehri kıyısını çöplüğe çevirdi