• $ 8,272
  • € 9,7155
  • 502.153
  • 1126.99
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sisi tipi demokrasi…

Dört yıl olmuş, inanılır gibi değil. 12 Eylül’ü de hatırlıyorum, ama bu benim ilk gerçek darbe deneyimimdi. İnsan kendisini nasıl aşağılanmış hissediyormuş. Sizin iradenizi hiçe sayanlar, sizin seçtiklerinizi hal etmeye, hatta öldürmeye kalkıyorlar. Size de acı acı bunları seyretmek düşüyor.

***

Ama bu sefer öyle olmadı…

***

Daha Cumhurbaşanımız konuşmamıştı. Ben kardeşimi alıp İl Başkanlığımıza gittim. Halkımız orada toplanmıştı. Ama yüze yakın FETÖ’cü asker de vardı. Neler yaşadık, neler yaşattılar bize. FETÖ’cülerin kalabalığa ateş açması an meselesiydi. Çok şükür ümidi kesince teslim oldular.

***

Bu millet hain bir işgali sokaklara inerek durdurdu, geri püskürttü. Tüm şehitlerimize, başta Ömer Halisdemir olmak üzere Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifa diliyorum. O gece sokağa çıkan, çıkamayıp dua eden herkese minnet borçluyuz.

***

Demokrasi bundan başka nedir ki? Böyle bir demokratik olgunluk nerede görülmüştür? Türk milleti o gece tüm dünyaya büyük bir demokrasi dersi vermiştir. Yabancı basın o gece sevinç çığlıkları atarken, darbecilerin demokrasi güçleri olduğunu söylüyorlardı. Onların demokrasi anlayışı buydu. Sisi tipi demokrasi…

***

15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı milletçe esir olmuştuk. Terör koridorları kurulmuş, Libya, Katar işgal edilmişti. Akdeniz elden gitmişti ve daha neler neler. Ülkemiz üzerinde büyük bir oyun oynandı. FETÖ’yü küçümseyen, onu meşrulaştırmaya çalışan bu oyunun bir parçasıdır.

***

15 Temmuz’dan sadece kırk gün sonra Türkiye Fırat Kalkanı operasyonunu başarılı bir şekilde tertip etti ve terör koridorunu parçaladı attı. Arkasından Zeytin Dalı ve İdlib operasyonları geldi. Doğu Akdeniz’de verilen mücadele ve Libya Anlaşması’nın başarısı ortada. Terörle mücadeleyi de bu tabloya eklemek lazım.

***

Keşke yaşamasaydık, ama her şerde hayır var misali, tüm dünyaya ne olup ne olmadığımızı göstermiş olduk. 

Sahte araç muayene sitesiyle 2 milyon liralık vurgun

Sahte araç muayene sitesiyle 2 milyon liralık vurgun

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasad&#x

Batmanlı girişimci devlet desteğiyle kurduğu tesiste ilk mantar hasadını yaptı

Canlı altın fiyatları ne kadar? 28 Ekim gram, çeyrek ve tam altın

Canlı altın fiyatları ne kadar? 28 Ekim gram, çeyrek ve tam altın fiyatları kaç TL?

İstanbul'da sabah erken saatlerde toplu taşıma araçlarında korona

İstanbul'da sabah erken saatlerde toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi başladı