• $15,8873
  • €16,7965
  • 926.873
  • 2394.83
13 Şubat 2020 Perşembe

Sırtlanlar panik halinde...

Eski GKB İlker Başbuğ’un açıklamaları, CHP GB Kılıçdaroğlu’nun siyasi ayak çıkışları ve Rand Corporation raporu (buna pek çok irili ufaklı hareketlenme ve emare de ilave edilebilir) birbiriyle ilişkilendirilerek hem gazetemizde, hem de milli medyanın diğer organlarında isabetli analizler yayınlandı.

***

Her şeyden evvel, 15 Temmuz gibi korkunç bir hıyaneti yaşadığımız için hepimiz her an teyakkuzdayız; ancak bu teyakkuz halinde karamsarlık, yılgınlık ve korku asla olmamalıdır.

***

Türkiye büyük devlet, Türkiye halkı büyük millettir. Yeni ihanetler planlayanların akıbeti 15 Temmuz’dan beter olur. Hiç kimse bu sonuçtan kuşku duymamalıdır.

***

Bu son hareketlenmeye gelince, bence iki ana nedene dayanmaktadır. İlki, 2023 seçimlerine kadar Erdoğan hükümetine uyguladıkları “Sırtlan taktiği” gereğidir. Bir sırtlan sürüsü koca bir fili avlamak için önce ona toplu halde saldırır ve ayaklarında küçük yaralar açarlar. Zaten bundan fazlasını da yapamazlar.

***

Sonra günlerce, hatta aylarca fili kovalayarak onu yorarlar. Ayaklarındaki önemsiz yaralardan usulca sızan kan uzun kovalamacada fili yorgun düşürür ve sonunda onu yere yıkar. Teşbihte hata olmaz; işte bu güruhun taktiği de budur. Asla yenemeyecekleri bir devi sinsice alt etmek.

***

İkinci neden ise içine düştükleri panik halidir.

***

15 Temmuz hıyanetine sempati beslemişler, muhtemelen haberdar oldukları bu darbenin kendilerine iktidar getireceğini ümit etmişlerdir. Ancak o meşum gece Sayın Erdoğan hal edilemeyince iyot gibi açığa çıkmışlardır. O andan itibaren panik halindedirler.

***

Şu saçma sapan siyasi ayak tartışmasının nedeni budur. Rüzgar yaratıp, tahrik edip zaman kazanmaya, suyu bulandırmaya çalışıyorlar. Gerekli cevapları CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na dün Sayın Erdoğan konuşmasında vermiştir.

***

FETÖ’nün siyasi ayağı için 2023 seçimlerini kazanmak veya mümkünse siyaset dışı bir yöntemle Sayın Erdoğan’ı hal etmek, paçayı kurtarmak için son şanstır.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama