• $16,3536
  • €17,5956
  • 972.174
  • 2450.84
18 Temmuz 2019 Perşembe

Seküler darbe mekaniği...

15 Temmuz gecesi Bağdat Caddesi’nde tankları alkışlayanlar için tek cazip gerçeklik düşman belledikleri Erdoğan’ın hal edilecek olmasıydı. Bu arada ATM ve marketleri yağmalamayı da ihmal etmediler. Yaptıklarının ne olduğunu fark edemeyecek kadar kimyalarıyla oynanmıştı çünkü.

***

Konformist beyazların rahatlarına, ekosistemlerine dokunmamak şartıyla her şeye razı hale getirilmeleri nasıl bir sürecin sonucuydu?

***

Hatırlıyorum; 2010 yılının tam bu ayında Ertuğrul Özkök “Birlikte yaşamak zorunda mıyız?” diye bir yazı yazmıştı. Ona göre Kürtlere verilebilecek her şey verilmişti ve olmuyorsa olmuyordu işte! Demek ki birlikte yaşamak Türkler ve Kürtler için mümkün değildi.

***

Sonra tam Çözüm Süreci’nin başladığı günlerde, 2013’ün başında “Ya Türklerin haysiyeti ne olacak?” diye bir yazı daha yazmıştı. Türkler kendilerini azınlık hissediyordu. Kürt kelimesi yüceltilirken, Türk kelimesi tenzili rütbeye uğruyordu. Yani Çözüm Süreci ile PKK sorununa bir çare bulmak, bir Beyaz Türk sorununa yol açabilir, Batı’daki Türkler orada yaşayan Kürtlere saldırabilirdi.

***

29 Ekim 2014’e gelelim...

Aysel Tuğluk’un şu ünlü T24 sitesinde “Kobane’den sonra çözüm süreci ve AKP’nin tükenişi” adlı yazısı... Tuğluk diyordu ki, “AKP partner olmaktan çıkmıştır. Devletin geleceğini düşünenler ve seküler güçler hızla sorumluluk almalıdır.” Tuğluk’a göre DEAŞ’ı bizzat Erdoğan kurmuştur. (Ki bu tez MİT TIR’ları kumpasının arkasındaki akıldır.)

***

Peki Tuğluk’un seslendiği bu devlet de kimdi ki?

***

Ne olmuştu da, Türklerle Kürtlerin birbirini gırtlaklamak üzere olduğu, Çözüm Süreci yüzünden Erdoğan’ın iç savaşla tehdit edildiği bir durumdan, bugün CHP’nin HDP’nin yedeğine çekildiği, seküler bir şemsiye altında CHP’den İP’ye, HDP’den SP’ye, FETÖ’cülerden sosyalistlere, sosyalist İslamcılardan PKK’ya bir tahkimat oluşmuştu?

***

Açıkça şu söylenmiştir: “Erdoğan’la anlaşma yapamazsınız. Çözüm Süreci’ni çökertin ve merkezinde Erdoğan’ı hal etmenin olduğu yeni bir konsepte geçin. O zaman size Suriye’de devlet de kurdururuz, Güneydoğu’yu da veririz. Siz muhafazakar Kürtleri Erdoğan’dan koparın, biz bölünme dahil her şeye Beyaz Türkleri razı ederiz.”

***

Ancak günün sonunda 15 Temmuz’un püskürtüldüğü, seküler güçlerin 15 Temmuz destanını kerhen de olsa kutladığı, CHP’li Özgür Özel’in “Bal gibi darbeydi” dediği ve hedefin İstanbul’u yönetmeye indirgendiği bir durumdayız.

Sürek avı devam edecektir tabii. Ancak an itibarıyla S-400’leri Erdoğan getiriyor çöpleri de Ekrem Bey topluyor.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu