• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
14 Mayıs 2018 Pazartesi

Seçim “sahteleri” kavuracak...

“Gel Bakalım Muharrem Bey”in “Gurur yapmam, Meral Hanım’ın yardımcısı olurum” açıklaması nasıl değerlendirilebilir? Çok büyük bir olasılıkla Meral Hanım’ın önünde İP’i göğüsleyeceği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise çokça gerisinde kalacağı belli olan bir adayın bu açıklaması neye işaret olabilir?

Benim gözlemim, makro siyasetin Muharrem Bey için birkaç gömlek bol ve cumhurbaşkanlığı adaylığının kendisine ağır geldiği…

Muharrem Bey, Atatürkçülükten savrulan, kodlarını ve yolunu kaybeden CHP’de bir nostalji havası yaratmıyor değil, ancak kalibresi, dili o eski Türkiye’nin kasaba siyasetçisi seviyesinde. Üstelik maratonun henüz başındayız.

Keşke Deniz Baykal o talihsiz rahatsızlığı geçirmese de CHP’nin adayı olabilseydi. Kendisinin milletvekili adayı olması sevindirici, umarım hızla sağlığına kavuşur.

Ancak Muharrem Bey’in bu açıklaması herhalükarda talihsiz olmuştur. İnsan “bu işin içinde yine bir abidig gubudiklik var mı” diye sormadan edemiyor.

Acaba Meral Hanım’a CHP oylarından bir kanal mı açmaya çalışılıyor? CHP böyle bir işin içine girse kim şaşırır ki! 15 CHP’li milletvekilinin nasıl İP’e dizildiğini, nasıl ağlamaklı olduklarını ve nasıl çocuklar gibi şen geri döndüklerini daha dün görmedik mi?

Abdullah Bey tek aday olma garantisi alsa, CHP, AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığını yapmış birisini aday gösterecekti.

CHP bir proje partisi, hatta bir tür oyun hamuruna dönüşmüştür. CHP’nin bundan sonra yapacağı hiçbir şey hiç kimseyi şaşırtmaz.

Allah aşkına, kim rakibine daha sürecin başında “senin yardımcın olabilirim” der ki? Muharrem Bey ikincilik için bu kadar mı ümitsiz? Süreç içinde tepetaklak gideceğini mi hesaplıyor yoksa da ”bari yardımcılık için zemin hazırlayayım” diyor?

Muhalefetin çivisi iyice çıktı.

Temel Bey 15 Temmuz şehidi İbrahim Yılmaz’ın dul eşinin üzerine yürüyor. Esma Hanım, Temel Bey’e “15 Temmuz darbesine tiyatro diyenlerle nasıl kol kola yürürsünüz?” deyince olanlar içler acısı. Üstelik sonrasında Esma Hanım’a sosyal medyada çok galiz bir yıptatma kampanyası yürütüldü…

Bunlar daha seçilmeden böyle… Bu şahıslar bir de Tayyip Bey’e demokrasi, hoşgörü, kutuplaşma satanlar… Bir şehit eşine tahammül edemeyenlerin, millet iradesine, düşünce ve ifade özgürlüğüne ne kadar riayet edecekleri okuyucunun takdirine.

Hasılı, Recep Tayyip Erdoğan’ı hal etme takıntısı herkesin ayarını bozmuş, operasyona iyice açık, hatta hevesli hale gelmiş durumdalar. Emin olun bu beş benzemezlere, onların liderlerine her şeyi söyletebilir, istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Normalleşme için böyle “garip” bir süreçten geçilmesi zaruriydi. Seçimleri ateş gibi düşünürsek, bu ateşten ancak sahici olanlar geçebilecek.

<p>Pendik'te drift yaparken iki sürücüden biri kaza yaptı, diğeri yoldakilerin üzerine aracını sürdü

İstanbul'da drift dehşeti! Otomobili vatandaşların üzerine sürdü

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı