• $ 6,7352
  • € 7,5663
  • 368.024
  • 109111
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

S-400 neyin şifresi?

Türkiye çok yerinde bir tercihle hava savunma sistemi açığını giderme yoluna gidiyor. Haziran ayı itibarıyla teslimat sü-reci başlıyor ve yıl sonuna kalmadan S-400 hava savunma sistemleri ülkenin belirli yerlerinde konuşlanmış olacak.

Suriye içsavaşının en sıcak günlerinde NATO müttefiklerimiz ödünç verdikleri Patriotlarını söküp götürmüştü hatırlar-sanız. Başkan Erdoğan “Obama döneminde Patriot almak istedik, paramızla satmadınız” dediğinde telefonun öteki tarafındaki Başkan Trump çok şaşırmıştı hani.

Esasen bunların hepsi teferruat. Türkiye’nin haklılığını anlatmaya çalışmak da bence safça/geri bir tutum artık.

CHP ve “beş benzemezlerin” bir ip gibi aynı sıraya dizilmesi, ABD tezlerini savunması, FETÖ ve PKK’ya tek söz et-memesi, etse de “Sınırımızda başkası olacağına PYD olsun” demesi tabii ki birer tesadüf değil.

Çünkü bunlar beş benzemezler değil… Ambalajları değişik sosyolojilere uygun şekilde paketlenmiş, ama ihtivası aynı olan beş benzerler...

Topu birden bağımsızlıkçı Erdoğan’a karşı hizalandırılmış vaziyette. İşin esası bu.

İstanbul seçimleri de Erdoğan’ın hal edilmesinde bir koçbaşı olarak kullanılacağı için önemli. Yoksa bunların patlayan çöp dağlarında onlarca insanın öldüğü o eski İstanbul’u ışık hızıyla geri getireceklerinden emin olabilirsiniz.

27 Mayıs’ta başardılar. 15 Temmuz’da ise başaramadılar. Artık masaya her şeylerini sürüyolar. Büyük küçük ne kadar şarlatan varsa dezenformasyon ve kaos yaratmak için piyasada.

Türkiye bağımsız bir ülke mi olacak, Batı mandası mı kalacak? Yani Türkiye’nin tercihi mandalar arasında bir manda mı seçmek olacak, yoksa kendi yoluna milletin iradesiyle mi koyulacak?

Bu yüzleşmeyi önünde sonunda yaşayacaktık. Bu maskeli balo sona erecek, herkesin gerçek yüzü ortaya çıkacaktı.

Her köklü değişimden önce böyle olmaz mı zaten?

Hitit kentinde 3500 yıllık küvet

Hitit kentinde 3500 yıllık küvet

Yeni AKM'nin kaba inşaatı tamamlandı

Yeni AKM'nin kaba inşaatı tamamlandı

Fransa sokakları alev alev

Fransa sokakları alev alev

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında to

AK Parti MYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı