• $15,8294
  • €16,7081
  • 920.898
  • 2394.83
14 Şubat 2019 Perşembe

Millet de bu muhalefeti tanzim edecek…

10 Ağustos ekonomik saldırısının bir nedeninin de 30 Mart seçimlerini etkilemek olduğu aşikar. Çünkü döviz, enflasyon, faiz üçgenindeki negatif bir durum, en az altı ay sonrasında vatandaşın hissedeceği noktaya iniyor. Başkan Trump’ın YPG’yi koruma maksatlı “Ekonomilerini mahvedeceğim” sözleri üzerinden de çok geçmedi. Bu sözlerin edildiği bir ortamda, ekonomiyi bu tür müdahalelerden bağımsız görmek ne kadar doğru olur, onu sizin takdirinize bırakıyorum.

Yani meselenin patates-soğan-patlıcan olmadığı da sanırım ortaya çıkmıştır. Çünkü sebze ve meyvedeki bu fahiş artışların ne dövizin seviyesi ne de Antalya’da meydana gelen afetle izah edilebileceği, hatta aracıların çokluğunun bile bu fiyatları açıklamakta yetersiz kaldığı ortadadır. Yüzde 300 hatta 400’lük artışların altında bir operasyon aramak seçim öncesi hiç de mantıksız değildir.

Çünkü bilinen bir gerçektir ki, seçmen oy davranışını belirlerken en çok ekonomik duruma bakmaktadır.

CHP ve avanesi bizlerden yine bu olağandışı durumu görmezden gelmemizi beklemektedir. Hadi bunu anladık diyelim, peki pek çok yerde açılan/açılacak olan tanzim satış noktaları ve bu uygulama sonrası en az yarı yarıya düşen fiyatlar karşısındaki hoşnutsuzluğu nasıl açıklayacağız?

Esasen, yurtsever bir yaklaşımla vatandaşı üzen bu üzücü duruma bir son verilmesi noktasında CHP ve diğer muhalif partilerin belediyelerinin de bu kervana katılması daha “olağan” olmaz mıydı? Hatta onların bu girişime öncülük etmeleri, mesele illa oy ise, bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelmez miydi?

Yok, yine olmadı. Akılcı, yaratıcı ve milli bir tutum yerine fırsatçılıkta karar kılındı. Hiçbir sebep yokken bu fahiş fiyat artışları karşısında hiçbir CHP, İP, HDP ve Saadetli yetkili çıkıp da “Durun yahu, bu kadar da değil. Bunda bir iş var” diyemedi. Bunun yerine İP Meclis’te “Neden 31 Mart’a beka seçimi diyorsunuz?” diye araştırma önergesi vermekle, diğer partiler de ona destek olmakla meşgul.

Muhalefet tuzun koktuğu yerdedir. Ülke menfaatleri ve vatandaşın mutluluğu noktasında -istisnalar hariç- reaksiyon verme yetisini kaybetmiştir. Ben eminim ki muhalefet partileri içinde son derece hassas ve yurtsever şahıslar vardır. Ancak bu partiler kurumsal olarak ciddi bir çürümenin içinde debelenmektedir.

Hayret ediyorum doğrusu; kaç yıldır 15 Temmuz dahil sayısız saldırı alır, olağanüstü bir kavga verilirken, bu partiler nasıl olup da sürekli olarak her şeyin hayatın doğal akışında geliştiğini yana yakıla iddia etmektedir? Tanzim kuyruğundaki vatandaşımız provokatörlere durumu en güzel şekilde anlatırken, onları cahil diye suçlayıp bu tabloyu gizlemeye çalışmak nasıl bir savrulmanın ürünüdür?

Hasılı, cahil diye aşağıladıkları bu millet muhalefeti de tanzim edecektir.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama