• $ 7,7956
  • € 9,1053
  • 467.254
  • 1120.78
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Farklı bir Ramazan Bayramı...

Dünyamız ve komşusu bulunduğumuz bölge karamsar bir tablo ortaya koysa da, ülkemizde kıskandıracak türden olumlu gelişmelerin yaşandığı bir dönemdeyiz. Bu gelişmeleri seçim döneminde muhalefetin başvurduğu “negatif” popülizmden ayrı tutmak gerekiyor. Erken seçim kararı şundan kısa bir süre önce alındı. Oysa Ovit Tüneli Osmanlı’nın rüyasında olan bir projeydi. TANAP ise, üç yıl önce ilk kazması vurulan ve rekor sürede bitirilen uluslararası bir atılım. Birleşmiş Milletler’de Filistin lehine alınan “güvenlik” kararı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “One minute” ile 2009’da giydiği ateşten gömleğin bir ürünü dersek hata etmiş olmayız.

Yakında da proje sahiplerinin arasında bulunduğumuz F-35 savaş uçağının teslimatının yapılması bekleniyor. Sorun çıkar çıkmaz, bu ayrı bir konu. Ancak bir sorun çıksa dahi ülkemiz buna boyun eğmeyecek ve gerekli önlemleri alacaktır. Bu teslimatın yapılmaması mümkün değil. Kaldı ki, milli jet projemiz de tüm hızıyla devam ediyor. 2023 hedeflerimizin arasında, ilk milli jetimizi semaya çıkarmak, ilk milli uçak gemimizi de denizlere indirmek var. Türkiye’nin önü bu ufak ayak oyunlarıyla kesilecek değil. Artık o dönemler geride kaldı.

Şimdi, müsaade edilsin de, 24 Haziran gibi önemli bir seçimde, “yıkım ittifakı” bu projelerin hepsine düşmanlık sergilerken, bizler de AK Parti olarak bunları savunalım, halkımıza anlatalım. Yıkım ittifakı ile aramızdaki fark da bu olsun.

Tüm bu devasa atılımlar, milletimizin Sayın Erdoğan ve AK Parti’ye verdiği destek ile gerçekleşti. Sadece o da değil. Gezi, 17/25 Aralık, 6-7 Ekim ve 15 Temmuz darbe girişimleri püskürtüldü. Bunların nedeni neydi? Erdoğan’ı hal etmek… Karamollaoğlu’nu el üstünde taşırken, Erdoğan’ı neden hal etmek istediler? Çünkü o Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için doğru politikaları uyguluyordu. Bu projeler de bu manada nefret edilen adımlar oldu.

Farkında mısınız? Sadece TANAP ile Avrupa’nın enerji sağlayıcısı olduk. Bu durum AB ile ilişkilerimize de olumlu yansıyacaktır. Yıllık onlarca milyar dolarlık gelirin yanında, Türkiye kendi enerji güvenliğinde dev bir adım atmış oldu. Bunlar nasıl başarıldı? Sizlerin Erdoğan’a verdiği oy desteğiyle. Sonra da Cumhurbaşkanı’nın stratejik aklı ve cesaretiyle. AK Parti’nin Meclis’teki kanun çıkarma gücüyle… Şimdi değişen hükümet sistemi sayesinde çok daha etkili ve hızlı bir mekanizma ile yola devam edeceğiz. İşin zor kısmını atlattık. Bundan sonra 16 yılda ektiklerimizi biçmenin zamanıdır. İlk dönemlerde hem darbe ve vesayet tehditleri, hem de ihmal edilmiş bir ülkenin altyapısal nicelik sorunlarıyla uğraşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ustalık sonrası dönem” demesinin nedeni de bu. Eşsiz bir tecrübe elde edildi. Bu tecrübe istikrar sayesinde birikti. Başlatılan, yarım kalmayan, sonuca erişen projelerle özgüvenimiz yerine geldi.

Dolayısıyla, bu Ramazan Bayramı’na farklı bir havayla girdik. Tüm milletimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Elim bir saldırıyla kardeşini kaybeden Şanlıurfa Milletvekili ve adayımız İbrahim Halil Yıldız’a da başsağlığı diliyorum. İnşallah haftaya ikinci bir bayram yaşayıp, istikrarımıza sahip çıkacağız.

Yeni görüntüler paylaşıldı! İşgalci Ermenistan ordusuna ait tank böyle vuruldu

Yeni görüntüler paylaşıldı! İşgalci Ermenistan ordusuna ait tank böyle vuruldu

Azerbaycan ordusu, Yüksekliklerde kontrolü ele geçirdi

Azerbaycan ordusu, Yüksekliklerde kontrolü ele geçirdi

Kanadalı girişimci plastik şişelerden köy kurdu

Kanadalı girişimci plastik şişelerden köy kurdu

Canlı altın fiyatları 28 Eylül 2020 ne kadar, kaç TL? Gram ve &#x

Canlı altın fiyatları 28 Eylül 2020 ne kadar, kaç TL? Gram ve çeyrek altın güncel fiyatları...