• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
7 Eylül 2019 Cumartesi

Diyarbakır Anneleri onları çok korkutuyor

Diyarbakır Anneleri, örgütün, yani hem PKK’nın, hem de HDP’nin baskısına rağmen dağa kaçırılmış çocuklarını kurtarmak için destansı bir mücadele veriyorlar. Onların ellerinden öpüyorum. Terörü bu annelerin onurlu direnişi bitirecektir.

***

Çözüm Süreci’nde Başbakan Erdoğan kefenini giyerek sorumluluk almış, “Siyasi hayatıma mâl olsa bile bu süreci yürüteceğim” demişti.

***

BDP ve PKK hazırlıksız yakalanmıştı. Son derece isteksizlerdi. İmralı’ya ilk ziyaretten sonra BDP’den gelecek ilk açıklamayı bekledim merakla. Hani bunlar siyasi parti ya, hani PKK/şiddet bitecek, siyaset yükselecek ya! Demirtaş terler içinde ve son derece morali bozuk negatif, yuvarlak cümleler kuruyordu.

***

Sonra arka arkaya süreci bitirecek kumpaslar gelmeye başladı. PKK’yı kuran ve Türkiye’ye karşı kullanan üst akıl bu işten hiç hoşlanmamıştı. FETÖ’nün de içinde olduğu süreçte Oslo görüşmeleri sızdırıldı. O sızdırmalar üzerinden 7 Şubat MİT krizi tertiplendi. Başbakan Erdoğan’ın ameliyat masasında olacağı dakika hesaplanarak MİT Müsteşarı Hakan Fidan tutuklanmak istendi. Tabii asıl amaç Başbakan Erdoğan’ı “vatana ihanetten” hal etmekti.

***

Süreç boyunca HDPKK’dan bir düzineden fazla “Süreç bitti” açıklaması geldi. Bu arada FETÖ’cü hain sözde polis, asker ve yargı mensupları hendek kazsınlar diye örgütün önünü açıyordu. Aralarında ordu komutanları bile vardı. Yani emperyal güçler, Türkiye’nin ayağına bağladıkları bu zincirlerden olmak istemiyordu.

***

O dönem bir barış ümidi varken, iyi kötü HDP barışa boyun eğmiş gözükürken sürece ve bunlara düşman olanlar, bugün 6-7 Ekim pogrom çağrısı yapan, barışa, Kürtlere ihanet ederek hegemona kurşun asker yazılan aynı kesimlere kol kanat germiş durumda.

Diyarbakır Anneleri onları çok korkutuyor. Yenikapı meydanına bir milyon Clio da dizseler, HDPKK’ya verdikleri bu destek ve Diyarbakır Anneleri’ne olan kayıtsızlıkları hiçbir zaman unutulmayacak.

***

Bu milletin büyüklüğü önünde her türlü kumpas, her türlü manda heveslisi yapı, her türlü ihanet hücresi tuzla buz olacak.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler