• $ 5,7584
  • € 6,3887
  • 277.213
  • 95371.3
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Deniz tükendi...

Türkiye’nin bilmem kaçıncı kez daha bir operasyon altında olduğunu ifade etmeli miyiz?

Evet Türkiye 2013 yılının başından beri açık bir şekilde ama farklı araç ve yöntemlerle saldırı altındadır.

Gözü aktüel siyasetin hırsıyla kapananların artık uyanma vakti gelmiştir. Çünkü başka ülkemiz yoktur.

İşte Emre Uslu ve Adem Yavuz Arslan gibi isimlerin nasıl ABD’deki davayı takip ettiklerini gördünüz. Cengiz Özdemir’in bile davanın laçkalığı ve boşluğuna isyan ettiğini de gördünüz. Öte yandan deneyimli diplomat, net bir CHP’li olan Şükrü Elekdağ “Ben 60 yıldır siyasetin içindeyim, ABD ve Batı tarafından Erdoğan kadar hedef alınan bir lider görmedim” demekte.

Bu isimleri tenzih ederim. Ama gerçekten olay öyle bir boyuta taşındı ki, öyle açık bir süreç yaşıyoruz ki, “Tamam Erdoğan muhalifiyiz de bu kadar da değil, bu işin içinde bir bit yeniği var” demeyenin aklından veya samimiyetinden şüphe duyarım.

Ülkeler arasında tek mücadele yöntemi, onun üzerine ordu göndermek değildir. Belli ki artık bundan sonra eski tür yöntemleri daha az göreceğiz. Özellikle terör örgütleri üzerinden vekalet savaşları, ekonomi içerikli saldırılar daha ön planda olacak.

Türkiye’nin her iki yöntemle de saldırı altında olduğunu görmeyenlerin samimiyetine inanmam artık mümkün değil.

Bu samimiyet Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye koşulsuz desteği vesaire de ima etmiyor. Pekâlâ bu müdahalelere karşı ilkeli durmak ve muhalefet etmek mümkün. Pek çok konuda hükümete muhalefet etmek mümkünken, bu aleni operasyonlara inatla destek verenleri, bu operasyonları ülke içinde sahiplenenleri yalnızlaştırmak zorundayız.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bu konuda liderliği kimseye bırakmıyor. Güvendiği nokta ise, büyük emek harcanarak ve muazzam bir dış destek ile örülen “Erdoğan nefretinin” her “kusuru” örteceğini olan inanç.

Ama ülkenin ve CHP’nin hayrı için bunun böyle olmadığını Kılıçdaroğlu ve dünyaya göstermek zorundayız.

Kılıçdaroğlu hangi akla hizmet bu kamikaze tavrını sergiliyor bilmiyorum; ama mesele artık kemiğe dayanmış vaziyette. Türkiye güçlü bir devlet olduğunu bu saldırılar altında içeride kenetlenerek ispatlamak zorunda.

Hep iddia ediyorum; Türkiye bu virajı aldığında çok farklı bir noktaya gelecektir. Ve Türkiye’nin önünde çok geniş bir hareket alanı açılacaktır. Bu, vatandaşlarımızın ve komşularımızın çok daha müspet bir noktaya geleceği anlamını taşır.

Gerçekler bu denli aleniyken, ısrarla aptalı oynayanlar artık kendilerini saklayamayacaklar.

<p>Rusya Savunma Bakanlığı, S-300 Favorit hava savunma sistemini, füze saldırılarına karşı test etti

Rusya S-300´ü Füze Saldırılarına Karşı Test Etti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Abant Gölü'nden daha büyük olacak... Doğaseverleri büyülüyor

Bir bölümü ziyarete açıldı turist akınına uğradı