• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
28 Mart 2019 Perşembe

Bu seçimin adaletsizliği…

Seçime birkaç gün kala bir konu beni gittikçe daha çok rahatsız ediyor. Maalesef, sadece bir karşıtlık hikayesi üzerinden İstanbul, Ankara ve İzmir’de (şüphesiz diğer iller de bu duruma dahil) Binali Yıldırım, Mehmet Özhaseki, Nihat Zeybekçi’nin karşılarına, onların hak etmediği kalibrede rakipler çıkıyor. Oysa bu kişilerin aday oldukları il için en faydalı, en yetişmiş, en liyakatli kişilerin arasından seçilmeleri lazım. Ama olmuyor.

***

CHP’nin, İP’in ve Saadet’in başındaki şahısların kalibresi zaten ne ki? dediğinizi duyuyorum. Ama yine de ülkenin bu durumu hak etmediğini düşünüyorum. Bu vaziyeti kabul edip normalleşmesine izin vermemek gerekir.

***

Sadece Cumhur İttifakı’nı sürçtürmek adına her şeyin aynı torbaya atıldığı garip bir ittifak var karşımızda. Birkaç örnek vermek gerekirse, İzmir, Kadıköy, Sarıyer, Adalar, Beşiktaş ve Bakırköy’de (vd.) CHP adayları doğrudürüst çalışmaya dahi tenezzül etmiyorlar. Bu bahsettiğim yerlerin hepsi çürümüş halde. Ama kutuplaşmanın keyfi ile hiç hizmet üretmeden, hiç hesap vermeden elde ettikleri koltukların keyiflerini sürüyorlar.

***

Beşiktaş İlçe Başkanımız Ferşat Yıldırım ve Cumhur İttifakı MHP adayı Serkan Toper ile Etliler’de bir huzurevini ziyaret ediyoruz. Annelerimizden birisine Bizden bir arzun var mı? diye soruyorum. Cevabı Kaldırımoluyor. 15 yıldır Beşiktaş’ı yöneten zihniyet yaşlı insanlarımızın sakatlanmadan yürüyebileceği kaldırım işini bile çözememiş. Aynı şey CHP’nin yönettiği tüm belediyelerde geçerli. Bu ilçelere ne yapılmışsa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetler. Bir de kendilerinin sorumluluk alanındaki eksikler için Bu İBB’nin işi diye yalan konuşma adetleri var.

***

Özetle şunu söylemek istiyorum: Biz “beka meselesini ekonomik sorunlardan, şu veya bu eksiğimizden kaçındığımız için değil, taş gibi gerçek olduğu için dillendiriyoruz. Bilakis, beka ve kutuplaşma meselemiz olmasaydı, bu matruşka ittifakının adaylarına en az 10 puan fark atardı Cumhur İttifakı adayları.

***

31 Mart sonuçlarını en çok da bu maskeli balodan kurtulmak adına önemsiyorum.

<p>Yaşlılar Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, TürkMedya ekibi, büyüklerimizle samimi röportajlar g

TürkMedya Ailesi Tuzla Belediyesi'ne Misafir Oldu

BİM 12 Aralık 2023 aktüel ürünler kataloğu

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı