• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
2 Haziran 2018 Cumartesi

Bu düşmanlık neden?

Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin karşısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemini saymadan söylüyorum, 16 yıllık bir iktidar döneminden sonra özellikle CHP’nin başını çektiği muhalefetin bugünkü durumu içler acısıdır.

Bu uzun süre boyunca milletle temas kurmak yerine her zaman siyaset dışı yöntemlerin, içi boş bir öfkenin ve istemezükçü zihniyetin adresi olmayı seçtiler.

Oysa bir demokrasinin en önemli kavram ve aygıtlarından birisidir muhalefet. Muhalefet ülke düşmanlığı yapmak, gerginliği artırmanın peşinde olmak, ülke bekasını ilgilendiren meselelerde gayrı milli davranmak değildir. Muhalefet “Daha iyisi nasıl yapılabilir?” sorusunun cevabı olmalıdır.

Muhalefetteki bu çürüme katlanılmaz seviyelere ulaştı. Televizyonlardaki programlarda izliyorsunuz; insan gerçekten utanıyor. İşleri güçleri yalan dolan olmuş, milletin aklıyla alay ediyorlar. Zannediyorlar ki, o içi boş sözlerinin bir karşılığı var. Zannediyorlar ki, vatandaş bunları affedersiniz “yutuyor.”

Varsa yoksa tek amaçları ve takıntıları Recep Tayyip Erdoğan’ı “hal etmek.” Yani indirmek…

Peki Recep Tayyip Erdoğan sizlere ne yaptı?

Bu düşmanlık nereden geliyor? Geçen vatandaş televizyonda söylüyor. Adeta hepimizin sesi oluyor. “Cumhurbaşkanı günde üç saat uyuyarak milleti için çalışıyor, canını ortaya koyuyor. Kâh darbe önlüyor, kâh dünyada ülkenin menfaati için mücadele veriyor, sayısız geziler yapıyor, il il Türkiye’yi dolaşıyor, terörle mücadele veriyor.”

Tüm bunları da seçimleri kazanarak, demokratik yollarla elde ettiği irade ile yapıyor.

Daha iyisini yapacaksanız, işinize baksanıza! Vatandaşa saygı duyup, gerçek projelerle, daha iyisini ortaya koyarak işin bir ucundan siz de tutsanıza!

“TİKA’yı kapatacağım, TRT’yi satacağım” ne demek? Böyle vaat olur mu? Öte yandan AK Parti’nin zaten yapmış olduklarını vaat diye sıralamak siyaset ahlakına yakışır mı? FETÖ ve PKK’ya tek laf etmeden siyaset yapılır mı? Bu millet size nasıl güvensin?

Sahadayız. İnanın millet bunların hepsini görüyor. Zaten yüz vermiyor.

Yeni bir muhalefet tarzının ne kadar büyük ihtiyaç olduğunu görüyoruz. 24 Haziran seçimleri, umuyorum ki, milletin verdiği ders ile bu gelişmenin de önünü açacaktır. Açmak zorundadır. Seçimler sadece iktidarı belirlemez. Muhalefete de mesaj, çeki düzen verir.

Boşuna 24 Haziran bir milat olacak demiyoruz. Milletimize güvenimiz tam.

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı