• $12,8096
  • €14,4981
  • 735.957
  • 1808.79
11 Nisan 2019 Perşembe

201'i sıfır yapan akıl

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ancak bilinçli olabilecek bir çarpıtma ile sandıklarda azınlıkta olduklarını ifade etti. Oysa hem YSK’daki parti temsilcileri açısından üçe iki, sandık başındaki görevliler açısından ise üçe bir, dörde iki gibi bir çoğunluğa sahipler. Tabii bunlara ilçe seçim kurullarında 201 Binali Yıldırım oyunu 0 şeklinde sisteme geçiren “görevliler” ve kanun dışı görevlendirilen yüzlerce “sandık başkanı” dahil değil.

***

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun siyasetçi bir aileden geldiği bilinir. Evvelki gün çocukluğundan beri seçim izlediğini, 201 oyun sıfır yazıldığına ve bunun alt alta yapıldığına hiç tanık olmadığını ifade ediyordu.

***

Peki İmamoğlu panikle neden azınlıkta olduklarını ifade ediyor? Bu bana istemsiz bir itiraf, bir ön alma girişimi gibi geliyor. Bir insan terini sile sile neden ve niçin bu kadar aleni şekilde sayıları çarpıtır ki! YSK’da da, sandık kurullarında da çoğunluksunuz işte! YSK’da CHP, İP ve HDP, sandıklarda CHP, İP, HDP ve Saadet… Bunların nasıl tek parti gibi çalıştıklarını herkes bilmiyor, görmüyor mu?

***

Bir arkadaşım, “Bunların hedefi seçimi almaktan çok toplumu birbirine düşürmek gibi geliyor bana” dedi. Çünkü bu düzenbazlıkların tespit edileceği gayet iyi biliniyordu. Seçimin başabaş geçeceği de ortadaydı. Sayılar herhalükarda birbirine yakın olacaktı. Toplumun iki bölümü de gerilecek, ya Cumhur İttifakı toplumu germemek adına İstanbul’u teslim edecek ya da ortalık karışacaktı.

***

Cumhurbaşkanımız da belirtti, YSK ne karar verirse buna uyulacaktır. Ancak Cumhur İttifakı’nın yasalardan doğan haklarını gayrimeşru, antidemokratik bir müdahale gibi göstermek tam bir FETÖ aklıdır. Olağan ve olağanüstü itiraz hakları sonuna kadar kullanılacak ve YSK ne derse buna riayet edilecektir. Tıpkı Ankara ve diğer illerimizde olduğu gibi…

***

Sokağı karıştırma vesaire amaçları olanlar da hiç heveslenmesin. Devletimiz de vatandaşımız da tecrübelidir. Her şerden bir hayır çıkmakta, aştığımız her kumpasta daha da güçlenmekteyiz. Kimse enseyi karartmasın.

<p> </p>

Muhalefet liderleri Abdullah Gül'ün kapısını neden çaldı?

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor