• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
11 Ekim 2019 Cuma

Türkiye'nin en stratejik harekatı

Barış Pınarı harekatı, Barack Obama döneminde Amerikan politikası haline getirilen, Trump döneminde de devam ettirilmeye çalışılan “PKK devleti” projesine stratejik bir darbe indirmiştir. Bu harekat, Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatını tamamlayıcı ve sonuca ulaştırıcı bir nitelik taşıyor.

ABD öncülüğündeki Batılı koalisyon güçlerinin Suriye’yi karıştırarak, demografisini değiştirerek, güney sınırlarımızda “terör koridoru” oluşturmak suretiyle Türkiye’nin üniter yapısını ve milli egemenliğini tehdit eden plan ve projeleri, Barış Pınarı harekatıyla işlevsiz kılınmıştır.

ABD Başkanı Trump, Obama-Hillary ikilisinin terör örgütü PKK’yla ittifak kurduğunu ve Türkiye sınırlarına terör unsurlarını yerleştirdiğini açıklayarak Barış Pınarı harekatının meşruluğunu kabul etmiştir.

İçeride ve dışarıda bu harekata yönelik eleştiriler, asılsız suçlamalar, kara çalmalar şüphesiz olacaktır ve bu kimseyi şaşırtmamalıdır. Zira Türkiye, küresel muktedirlerin son beş yıldır fiili olarak üzerinde çalıştığı “terör koridoru” projesini Barış Pınarı harekatıyla çöpe çevirmiştir. Türkiye’nin operasyon kararını açıklamasının ardından Amerika’da yer yerinden oynamasının, Lindsey Graham gibi senatörlerin, İsrail lobisinin çılgına dönerek Türkiye’yi tehdit etmesinin sebebi budur.

Ana muhalefet partisi olarak CHP Genel Balkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Barış Pınarı’na gönülden destek verdiği de söylenemez. Hatta, harekatın başlayacağı gün sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Barış Pınarı harekatını “7 soruluk” bir metinle hedef alarak tarafını belli etmiştir. İşin doğrusu Pentagon ve Batı’nın bu operasyona karşı duruşu, tavrı neyse CHP’ninki de onlardan farklı değil.

“Savaşa hayır” korosu için de söylenecek çok fazla bir şey yok; bunlar, uzun süredir içeride ‘etki ajanlığı’ yapan bir gruptur. Bir kısmı da PKK’ya açıktan destek veremedikleri için böyle kaçamak söylemlerle Barış Pınarı’na karşı çıkıyorlar. Türkiye’nin tek hedefi bekasını tehdit eden “terör koridoru” ve Pentagon ve İsrail’e taşeronluk yapan terör örgütüdür. Amerikan Başkanı dahi itiraf etmişken, bu gerçeği çarpıtmaya artık kimsenin gücü yetmez.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?