• $32,8636
  • €35,3281
  • 2487.41
  • 10739.9
5 Eylül 2022 Pazartesi

Soylu, Kılıçdaroğlu ve‘patent' meselesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da evlatları dağa kaçırılan annelerle ilgili katıldığı etkinlikte "terör örgütü PKK/YPG'nin patentinin Amerika'da olduğunu" açıkladı. Süleyman Soylu, FETÖ'cü 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasında da Amerika'nın olduğunu açık seçik, yüksek sesle dile getiren isimlerden biriydi.

Türkiye'nin başına bela edilen FETÖ ve PKK gibi proje terör örgütlerinin arkasındaki gücü, yani Amerika'yı işaret etmenin kolay olmadığını bu işlere kafa yoran herkes bilir. Bu cesareti gösterenlerin başına neler getirileceği de aşağı yukarı herkesin malumu.

Yakın tarihte terörün arkasındaki asıl gücün ABD olduğunu deşifre edenler CIA ve MOSSAD'ın ortak operasyonlarına maruz kaldılar. Birçok akademisyen ve araştırmacı gazeteci, işin ucunun ABD'ye uzandığını yüksek sesle konuşmaya, yazmaya başlayınca ortadan kaldırıldı.

İçişleri Bakanı Soylu'nun da uzun süredir kara propaganda makinesinin hedefinde olmasının başlıca sebebi budur. Bugünün koşullarında insanlar belki bir suikastın hedefi olmuyor ama itibar suikastlarıyla yok edilmeye, siyasi mevta haline getirilmeye çalışılıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da son günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alması boşuna değil. Dışarıdan bir göz olarak bakıldığında bile Kılıçdaroğlu'nun bütün çabasının tasfiye edilmenin eşiğindeki ABD patentli FETÖ ve PKK'yı kurtarmaya çalışmak olduğu görülecektir.

Gerek Türkiye içinde gerekse Kuzey Irak ve Suriye'de köşeye sıkışan terör örgütü PKK, bütün umudunu Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünü yaptığı 6'lı masaya bağlamış durumda. Kandil'in bugünkü stratejisi 2023 seçimlerine kadar tümden imha olmamak üzerine. Kılıçdaroğlu'nun başını çektiği 6'lı masa seçimi kazanırsa imha olmaktan kurtulacakları gibi bir de üstüne Güneydoğu'da PKK/HDP'ye özerklik verilecek! Bunu, CHP'nin "yeni anayasa" taslağı hazırlamakla görevlendirdiği Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu açıkça itiraf etmemiş miydi?

Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz akşamı savaş uçaklarıyla TBMM'yi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, Polis Özel Harekât Merkezi'ni bombalayan; Türk milletine kurşun yağdıran, tanklarla acımasızca milleti ezip üstünden geçen; 252 vatandaşımızı şehit eden, binlercesini de ağır yaralayan FETÖ'cülerin ve bu terör örgütüyle ilintili KHK'lıların "tamamı"nın tekrar görevlerine iade edileceğini söylemesi başka ne anlama gelebilir? Açık ki, kullanım hakkı ABD'de olan bu proje terör örgütlerini kurtarma görevi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na verilmiştir. Yoksa bu kadar canhıraş bir şekilde FETÖ ve PKK'nın tasfiye edilmesini engellemeye çalışmazdı. Anlaşılıyor ki, onun da patenti Amerika'da.

<p>19 yaşındaki Arda Güler, Avrupa Şampiyonası tarihinde gol  atan en genç oyuncu oldu.</span><br></

Tahtın yeni sahibi Arda Güler!

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''