• $33,059
  • €36,0449
  • 2512.09
  • 10871.5
22 Şubat 2023 Çarşamba

Seçim akşamına kadar sabredin

MHP lideri Devlet Bahçeli, depremde seçim spekülasyonu yapan muhalefeti eleştirirken "Acılarımızın tam ortasında seçimlerle ilgili polemik üreten muhalefet paranoyaktır, saplantılıdır. Bilinmelidir ki ne sandıktan kaçarız ne de demokrasiyi yok sayarız" dedi.

Bu sözlerin ne anlama geldiğini az çok herkes kestiriyordur. Muhalefetin gündeme getirdiği "seçimler erteleniyor" iddialarını Bahçeli açık bir şekilde yalanlıyor ve arkasındaki zihniyeti de sert bir şekilde eleştiriyor.

Seçimlerin ertelenmesiyle ilgili spekülasyonu ilk günden beri aslında muhalefet cephesi ve onlara yakın medya grupları yapıyor. İktidarı zaaf içinde göstermek için depremin tam ortasında, utanmadan bu tartışmayı başlatabildiler.

Oysa seçim sandığından korkan, çekinen iktidar değil aksine muhalefet cephesi. Şu ana kadar iyi kaynattılar, ama Bahçeli'nin açıklamasından sonra paniğe kapılmış olmaları muhtemeldir.

Millet, depremin ortasında iktidar hesapları yapan, ülkeye çökmeye çalışan, yalan ve dezenformasyonla kaos-kriz üretme peşinde koşan bu siyasi yağmacılara sandıkta boyunun ölçüsünü gösterecek.

Havaya girmelerine aldanmayın; seçim tarihi ilan edildiğinde birbirlerini yemeye başlayacaklar. Asıp kesmeleri, bol keseden atıp tutmaları, tehdit savurmaları seçim akşamı son bulacak.

İftiraları, yalanları kuşkusuz bitmeyecek. Çamur atmaya devam edecekler. Ama etkileri kalmayacak, bugünkü havalarını uçup gidecek.

Yaşadığımız acı deprem, bu seçimleri son derece önemli kılıyor; zira seçmen ülkeyi düze çıkaracak yönetimi belirlerken altılı masa denen muhalefet cephesinin faydasızlığına da artık bir son verecek.

Seçimlere kadar atıp tutmaları, üst perdeden konuşmaları, ahkâm kesmeleri, yalan ve iftiralarla ülkenin tadını kaçırmaları, her türlü istismarda bulunmaları maalesef kaçınılmaz; seçim akşamına kadar sabır...

<p>Bursa'da 3 kafadar yaşlı kadın, serinlemek için geldikleri  kafede pervane çalışmayınca kendi ara

Sıcaktan bunalan teyzeler ortalığı birbirine kattı! Pervane için hüngür hüngür ağladı

Yedikır Baraj Gölü'nde endişelendiren görüntü! Balık ölümleri başladı

Hizbullah, İsrail hava üssünün videosunu yayınladı! İHA ile çekildiği belirtildi

Chery'den sıfır SUV fırsatı: Otomobil alacaklar bayilere koşuyor! Dacia Duster'dan bile ucuz