• $32,8396
  • €35,1458
  • 2462.97
  • 10741.9
28 Eylül 2022 Çarşamba

Şapkadan Kılıçdaroğlu çıktı

2023 seçimleri için neredeyse iki yıldır kampanya yürütüyorlar. "Erken seçim" isteye isteye bir hal oldular. 6'lı masa kurup toplumda büyük "umut" yaratmaya çalıştılar. Toplantı üstüne toplantılar düzenleyip "ortak aday" çıkarıp Erdoğan'ı devireceklerini ilan ettiler.

Kimi aday olarak çıkaracakları büyük merak konusuydu. Şapkadan büyük bir sürpriz çıkması beklenirken, şapkadan "ortak aday" olarak Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Bu karar hem kendi partisinde, hem 6'lı masada hem de bu partilerin seçmen tabanında şimdiden büyük bir hayal kırıklığı yaratmışa benziyor.

Hâlâ Kılıçdaroğlu'nun adaylığını şaka sanan, resmen ilan edilene kadar da buna inanmayacak büyük bir kitle söz konusu.

Haksız değiller; adayın Kılıçdaroğlu olması büyük bir şok yaratmış durumda.

Aslında 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı olması Kemal Kılıçdaroğlu'na olsa olsa emeklilik ikramiyesi olur; siyasi kariyerinde 12 büyük seçim yenilgisi olan Kılıçdaroğlu'nu bu kez "ortak aday" ilan etmenin başka bir anlamı, manası yok.

Hakkını vermek gerekiyor; Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sathı mahalline girene kadar adayımızı açıklamayız diyerek ortaklarını iyi uyuttu. Şimdi de son düzlüğe girilirken şapkadan kendisini çıkardı.

Meral Akşener eğer son dakikaya kadar çark etmezse şapkadan Kılıçdaroğlu çıkacak! Ortada başka bir engel kalmadı çünkü. Bütün olası adayları Kılıçdaroğlu yol temizliği yaparak eledi. Bu saatten sonra fazla seçenekleri de yok; 6'lı masa aktörleri ya kendi içinde ayrı bir ittifak oluşturup ayrı bir yola girer ya da Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kuzu kuzu ilan etmek zorunda kalırlar. Önlerinde başka yol da kalmadı!

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!