• $13,4984
  • €15,2908
  • 796.602
  • 2011.16
10 Aralık 2021 Cuma

PKK-HDP ortak suikastı

Meman Aşireti lideri Tahir Güven, 4 Aralık'ta Cizre'de uğradığı suikast sonucunda hayatını kaybetti. AK Parti eski İlçe Başkanı Cihan Güven'in kardeşi olan Tahir Güven suikastını terör örgütü PKK üstlendi.

Cinayetin faili olarak PKK terör örgütü mensubu Emin Kalkan yakalandı. Kalkan ifadesinde eylemi Mehmet Miraç Dinç isimli teröristle birlikte gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

Buraya kadar görünen sıradan bir terör hadisesi. Fakat asıl hikâye bundan sonra başlıyor. Terörist Kalkan'ın ifadesinde adı geçen Mehmet Miraç Dinç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Meclis'te verdiği bilgiye göre HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın evinde yakalanıyor.

Aslında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Meclis'te Tahir Güven suikastıyla ilgili ifşa ettiği bilgiler "demokratik" bir ülke için kan dondurucu nitelikte.

Süleyman Soylu'nun kamuoyunda yankı uyandıran o açıklamalarını tekrar hatırlatalım: "Şırnak Cizre'de bir katliam oldu. İlçe başkanımızın kardeşi olan Tahir Güven, gece yarısı bir komplo ile öldürüldü. Kim öldürdü, niye öldürdü? Pusu kuran Mehmet Miraç Dinç'i, bu sabah HDP milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın evinde yakaladık. Mehmet Miraç Dinç'e bu katliamın talimatını PKK Suriye'den verdi."

Suikast talimatını terör örgütü PKK Suriye'den veriyor. Suikastı gerçekleştirenlerden biri HDP Gençlik Meclisi Üyesi ve Soylu'nun verdiği bilgiye göre de bu kişi HDP'li vekilin evinde saklanırken yakalanıyor!

Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Meclis'te söz alarak Soylu'nun açıklamalarına yanıt verirken "söz konusu kişinin HDP Gençlik Meclisi üyesi olduğunu ve aylardır Şırnak il ve ilçelerinde emniyet teşkilatının gözü önünde çalışmalarını sürdürdüğünü" söyledi. Kaçmaz "Eğer dediğiniz gibi YPS üyesi ise bugüne kadar niye işlem yapmadınız?" diyerek kendisini savundu.

Suikast sanığının "HDP Gençlik Meclisi Üyesi" olması zaten başlı başına önemli değil mi? HDP'li vekilin söyledikleri bile PKK'nın, HDP gençliğini "suikastçı" olarak kullandığını gösteriyor.

Ayrıca HDP'li vekillerin terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık yaptığını gösteren birçok vukuat var. Arabasıyla terör örgütü mensubu kaçıranlar, silah taşıyanlar, Kandil'den talimat alanlar vs. daha bir sürü tespit edilmiş olay söz konusu. PKK-HDP ortaklığını inkâr edecek bir HDP çalışanının çıkacağını da hiç sanmıyorum.

Şimdi tek başına bu Tahir Güven suikastı bile HDP'nin kapısına kilit vurmaya yeter de artar bile. Bakalım HDP'nin ortakları CHP ve İYİ Parti'den bu olaya ilişkin herhangi bir tepki gelecek mi? Yoksa PKK ile ortaklı suikastlara adı karışan ittifak ortakları HDP'yi savunmaya, temize çekmeye devam mı edecekler?

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı