• $13,4878
  • €15,3435
  • 786.065
  • 2085.76
16 Aralık 2020 Çarşamba

Organize söylendiğinde de bir yalan doğru etmez

CHP’li vekiller hep bir ağızdan, asılsız, temelsiz suçlamalarla ve neredeyse aynı sözcüklerle İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef alarak akılları sıra “psikolojik harp” uyguluyorlar. Fakat organize bir şekilde yapıldığında da bir yalan doğru etmez.

FETÖ de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve birçok bakanı zamanında (17-25 Aralık yargı darbesi sırasında) “yolsuzluk”, “rüşvet” gibi ses getiren, susturucu takılmış suçlamalarla hedef tahtasına oturtup devirmeye çalışmıştı.

FETÖ’nün CIA’deki eğitmenlerinden öğrendiği, Türkiye’de siyasilere karşı yaygın olarak kullandığı bu psikolojik harp yöntemini CHP’liler de maalesef o günden beri kullanıyorlar. Ne de olsa kolay ve hazır bir yöntem! İlgi çekiyor ve cazip bir gündem konusu. Dokunulmazlık zırhının arkasına saklanarak, hesapsız kitapsız bir biçimde karşılarında engel gördükleri siyasileri bu yöntemle vuruyorlar.

Dertlerinin milletin-devletin parası olmadığı son derece açık. Öyle olsa CHP’li belediyelerin ayyuka çıkan FETÖ imamlarına aktardığı paraların hesabını sormaları gerekirdi. Beylikdüzü belediyesi başkanıyken İmamoğlu’nun FETÖ’nün kasası olarak bilinen isimlere aktardığı iddia edilen milyonlarca lirayla ilgili dava hâlâ mahkeme gündeminde. Keza Aydın Belediyesi hakkında da FETÖ’ye para aktarılmasıyla ilgili açılan davalar devam ediyor.

HDP’li belediyelerin milletin parasını Kandil’e aktardığıyla ilgili yüzlerce somut örnek söz konusu. Bu konuda netleşmiş yargı kararları var.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinden seçilen belediye başkanlarının FETÖ’ye para aktardığı iddialarıyla ilgili bugüne kadar Meclis’te tek kelime etti mi? “Kanıtlarsa bunun hesabını sorarım, burunlarından fitil fitil getiririm” dedi mi?

Hadi onu bırakalım, peki ittifak ortağı HDP’li belediyelerin Kandil’e gönderdiği kanıtlanan paralarla ilgili bugüne kadar hiç sesi çıktı mı? CHP’li vekillerin, toplu ya da tek tek Türk milletine ait paraların HDP’li belediyeler tarafından Kandil’e aktarılmasına ilişkin attıkları bir twite rastlayanınız oldu mu?

Kemal Kılıçdaroğlu ya da partisinin grup başkan vekili, CHP’li belediyelerde dönen yolsuzluklara, çalınan paralara, çevrilen dolaplara ilişkin bugüne kadar hangi tepkiyi verdi?

Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin son dönemde artan saldırganlığının ve hesapsız suçlamalarının arkasında yatan sebep aslında parti içinde işlerin fazlasıyla kötüye gitmesi ve bunun ayyuka çıkması.

Bir defa Kemal Kılıçdaroğlu, partisini bir arada tutmayı başaramayarak bölünmesine neden oldu. Muharrem İnce, Mustafa Sarıgül ayrı partiler kurmaya hazırlanıyorlar.

CHP’de yozlaşma ve çürüme o kadar arttı ki, sorunlar sahile vurmaya başladı. Her gün ayrı bir yolsuzluk, hırsızlık, taciz ve tecavüz vakası patlak veriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, AK Parti’yi bölüp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirelim derken eldeki bulgurdan da olmak üzere. Bu yüzden parti içindeki dağılmayı, ayrışmayı, bölünmeyi kapatmak, patlak veren pisliklerin üstünü örtmek amacıyla telaş halinde Erdoğan’a en yakın isimlere saldırarak gündem saptırmaya çalışıyorlar.

Elde gerçekçi bir malzeme olmadığı için de temelsiz suçlamalarla, iftira ve karalamalarla siyaset oyununu çevirmeye, hükümeti savunmada tutmaya gayret ediyorlar. Biliyorlar ki, hükümet savunmadan çıktığında saklamaya çalıştıkları bütün pislikler ortaya saçılacak. Bu da Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetim ekibinin sonu demek.

Kılıçdaroğlu ve ekibi zaten uzatmaları oynuyor, bu dönem son şansları. Bu yüzden de gözlerini karartmış, hiçbir ahlaki kurala takılmadan; “yalan olur”, “iftira olur”, “vicdansızlık olur” demeden dezenformasyon siyaseti güdüyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar yalan siyaseti hakikate galip gelemeyecek, bütün yaşamını millete hizmet etmeye adayan iyi insanlar kazanacak. 

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi