• $32,8581
  • €35,2312
  • 2452.72
  • 10771.4
17 Mayıs 2024 Cuma

O sokak çağrısının bedeli

Hafızalarda 6-8 Ekim olayları nasıl yer etti, dersiniz? PKK'nın kışkırtmasıyla, değil. Kandil günlerce sokak çağrısı yapıp bir sonuç elde edememişti. Ta ki, Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ı sokak çağrısı yapmak zorunda bıraktıkları o 6 Ekim gününe kadar.

Ankara'da "olağanüstü" toplanan HDP MYK'sına Selahattin Demirtaş başkanlık etti. Demirtaş ve MYK üyeleri, Kobani'ye yönelik DEAŞ saldırılarını gerekçe göstererek HDP'nin sosyal medya hesabı üzerinden "sokağa çıkın" çağrısı yapmayı kararlaştırdı.

30 ile yayılan olaylarda 37 vatandaşımız terör örgütü PKK ve HDP yandaşları tarafından vahşice katledildi. Onlarca vatandaşımız da sakat kaldı, yaralandı. Geride yakılmış, yıkılmış şehirler, yağmalanmış dükkanlar, ateşe verilmiş kamu binaları ve araçları kaldı.

En tehlikeli terör biçimi sokakta, insanların içinde olandır. Doğrudan masum insanları hedef alır. Demirtaş da Kandil'in talimatına uyarak HDP Eş Genel Başkanı sıfatıyla, partisinin yetkili kurullarında yaptığı toplantıdan sonra bu tehlikeli çağrıyı, yani "sokağa inin" çağrısını yaptı.

Demirtaş, Nisan 2018'de davanın duruşmalarında mahkeme başkanının soruları üzerine söz konusu çağrıyı kendisinin başkanlık ettiği toplantıda kararlaştırılarak yapıldığını kabul etti.

Kim ne derse desin. Hangi parti bu mahkeme kararlarını nereye çekerse çeksin. Ortada 37 vatandaşımızın canına mal olan olaylar ve bu olayların kışkırtılmasında rol oynayan Demirtaş gibi isimlerin yargılandığı bir dava vardı. Yargı başka ne yapabilirdi? Bunlar "siyasi şahsiyetler" deyip yol mu verecekti? Biraz ciddi olalım lütfen!

<p>Sıcak havalarla birlikte yılanların da sık görüldüğü Kemaliye'de hemen her gün yeni görüntüler or

Yılanların dansı büyüledi

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları