• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
8 Nisan 2020 Çarşamba

Mutasyona uğramış FETÖ virüsü

FETÖ merkezli muhalefetin Koronavirüs salgınını ekonomik, sosyal, siyasal bir krize dönüştürme planı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğru hamleleriyle daha ilk günden itibaren boşa çıkarıldı. Salgının boyutları netleşir netleşmez Cumhurbaşkanı Erdoğan, devleti organize ederek bütün istismar kapılarını tek tek kapattı. Dünyanın en büyük devletleri salgın karşısında hazırlıksız yakalanırken Türkiye, nispeten en hazırlıklı ülkeler arasında yerini aldı. Türkiye, bu küresel salgınla mücadeleyi en az hasarla yürüten ülkelerden biri.

Sağlık sistemine yapılan yatırımlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne kadar büyük bir lider olduğunu tartışmasız bir şekilde ortaya koydu. Keza Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de Erdoğan’ın, Türkiye için ne kadar doğru bir siyasal sistem inşa ettiğini gösterdi. Türkiye, bu salgından krize girerek değil, büyük bir atılımla çıkacak.

Ne var ki CHP’nin başını çektiği muhalefet, akla hayala gelmeyen yalan ve çarpıtmalarla ekonomik, sosyal, siyasal bir kaosun peşinde koşuyor. Dikkat ederseniz CHP’nin şu ana kadar Koronavirüse karşı ısrarla savunduğu tek önlem “üretimi durdurmak” oldu. Devlet üretimi kontrollü bir şekilde sürdürmenin ve artırmanın yollarını ararken, muhalefet, ısrarla sokağa çıkma yasağı ilan edilip üretimin durdurulmasını istemekte.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da metro ve otobüs seferlerini kısıtlayarak her gün balık istifi yolcu taşımacılığı yapması da salgının yayılmasına hizmet etmekten başka bir işe yaramıyor.

FETÖ, Koronavirüs salgınını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirip devleti çökertmek için son bir ümit olarak görüyor. FETÖ’nün etki alanındaki muhalefet partileri, siyasi aktörler ve medya mensupları da bu amaç doğrultusunda hareket ediyor.

FOX Tv’den Fatih Portakal da önceki gün sosyal medya hesabından “Devlet mevduatlarınıza el koyuyor” diyerek ekonomik bir panik yaratmaya çalıştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları da haklı olarak Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Aslında 5. kol faaliyeti gözler önünde olan, her gün ayrı bir yalan ve çarpıtma haberlerle gündeme gelen Portakal’ın çoktan Yargı önünde hesap veriyor olması gerekiyordu. Erdoğan geçmişte FETÖ ile mücadelede nasıl yalnız bırakıldıysa, bugün de mutasyona uğramış Samanyolu Tv olan FOX Tv benzeri medyayla mücadelede yalnız bırakıldı. O gün “Paralel yapı” ile mücadeleyi sulandıranlar, alttan alta FETÖ’yle paslaşanlar bugün mutasyona uğramış bu yeni “Samanyolu TV”lerle mücadeleyi engellemeye çalışıyor. Bunların bir kısmı Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ekibiyle hareket ediyor; bir kısmı da hala AK Parti çevresinde sinsi sinsi fitne örgütlüyor. Ama her gün deşifre olup pul pul döküldüklerini görüyoruz. Yani anlayacağınız niyet halis değilse sonları da hayırlı olmuyor.  

<p>İsrail'in hava saldırısına müdahalesi yaklaşık 1 milyar  dolara mal oldu.</p><p>İran'ın hava araç

İsrail-İran saldırısının maliyeti ne?

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü