• $ 8,3465
  • € 9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Muhalefet gündem saptırma derdinde

Ülkenin gündemi Ermenistan’ın Karabağ’daki provokasyon ve saldırıları. Azerbaycan ordusu Ermenistan’a karşılık veriyor. Türkiye, yekvücut halinde Azerbaycan’ın yanında. Meclis’teki bütün partiler ortak bir bildiri yayınlayarak Azerbaycan’a desteğini açıklıyor.

Peki bu bildirinin sabahında ne oluyor dersiniz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanvekili başta olmak üzere muhalefet partileri, anlaşmışçasına “ekonomi” üzerinden hükümete saldırarak gündemi değiştirmeye çalışıyorlar.

Türkiye’nin ortak bir milli gündem etrafında birleşmesini anlaşılan sakıncalı buluyorlar. “Ortak bildiri”ye atılan imzaların da aslında görüntüyü kurtarmaya dönük ve samimiyetten uzak bir hareket olduğu böylece açığa çıkıyor.

Türkiye’nin Azerbaycan’a olan kararlı desteği sadece Ermenistan ve arkasındaki uluslararası güçleri değil, içerideki muhalefeti de rahatsız etmiş durumda.

Muhalefet bu rahatsızlığı açıktan yansıtmak veya dile getirmek yerine Bakan Albayrak’ı hedefe oturtarak ekonomi üzerinden yapay gündemler oluşturmaya çalışıyor. Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan’la olan hesaplarını her fırsatta Bakan Albayrak üzerinden görmeye çalışır oldular. Doğrusunu isterseniz artık bu da iyice kabak tadı vermeye başladı.

Yunanistan ve Fransa ile yaşanan krizde de muhalefet farklı bir tavır geliştirmedi. Hükümet, Doğu Akdeniz’de “mavi vatan” sınırlarını koruma mücadelesi verirken, yeni bir Sevr’e kapı aralamamak için çırpınırken, muhalefet, “ekonomi” üzerinden gündem saptırma peşine düşmüştü.

Açıkça görülüyor ki muhalefet, toplumun milli bir gündem etrafında toplanmasını istemiyor. Türkiye için hayati önemdeki gündemleri, yapay çatışma ve gerilimler çıkararak sabote etmeye çalışıyorlar.

Fakat, bu çabalarında pek de başarılı oldukları söylenemez. En fazla sosyal medyada FETÖ’nün kontrol ettiği hesaplar üzerinden gündem oluyorlar ki, bu da milletin gündemini yansıtmıyor. Sadece millet nezdinde maskeleri düşüyor ki, bu da Türkiye için son derece hayırlı aslında.  

İzmir'de deprem sonrası bir binanın yıkılma anları cep telefonu kamerasında

İzmir'de deprem sonrası bir binanın yıkılma anları cep telefonu kamerasında

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti! İşte Mesut Yılmaz'ı

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti! İşte Mesut Yılmaz'ı siyaset hayatından önemli anlar

Boğa dolunayı olumsuz etkileyebilir! 31 Ekim günlük burç yorumlar

Boğa dolunayı olumsuz etkileyebilir! 31 Ekim günlük burç yorumları

Karadeniz için sel ve heyelan uyarısı yapıldı

Karadeniz için sel ve heyelan uyarısı yapıldı