• $ 7,9701
  • € 9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Liyakat, emanet ve biraz ahlak

Devletin imkanlarıyla “üniversite” kuran Ahmet Davutoğlu, yönetimde ahlak ve liyakatten dem vuran konuşmalar yapıyor.

Oysa asgari ahlaki ilke, sırtını döndüğü yere karşı bile adaletli davranmayı başarmaktır. Zamanın ruhuna kapılıp dün söylediklerini unutup, bugün aksi yönde ahkam kesmek değil.

Biraz da olsa tutarlılık kaygısı taşısa zaten düne kadar her kademesinde görev aldığı yönetimi bugün kötüleme yarışına girişmezdi.

Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, AK Parti Genel Başkanlığı yapmış bir ismin bu kadar tezat konuşmalar yapmaması gerekiyor.

Davutoğlu’nun eleştiri, suçlama ve genel olarak söylemlerinin AK Parti’yi zerre kadar yıprattığını düşünmüyorum.

Mesele tutarlılık, liyakat ve ahlak!

Hatırlayacak olursak Davutoğlu, daha “dün” diyebileceğimiz kadar yakın bir zamanda “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi bana emanettir” yönünde tiratlar atıyordu.

Demek ki, Allah korumuş Erdoğan’ı da bu emanet Davutoğlu’nun omuzlarına kalmamış. Zira bugün en çok saldırdığı, hedef tahtasına oturttuğu kişi Erdoğan ve ailesi.

“Erdoğan ve ailesinin malvarlıklarının araştırılmasını” öneren ve bu konuda muhalefetin de tam desteğini alma şerefine ulaşan Davutoğlu’ndan başkası olmadı.

Ayrıca Erdoğan ve ailesinin bir emanetçiye ihtiyacı hiç olmadı. Millet dururken, bu görev kimseye de düşmez.

Tabii, “siyasetin doğasında vardır böyle şeyler” denebilir. Hayır! Bugüne kadar alışageldikleri siyasal sistemin doğasında böyle şeyler olabilir. Adına “parlamenter sistem” dedikleri eski Türkiye modeli değer ve ahlak bakımından güçlü değildi. Her türlü ahlaksızlığa, ayak oyunlarına, demokrasi dışı vesayet yapılarına alan açan, cevaz veren bir siyasal sistemdi. Muhalefet hala o günleri yaşatma derdinde.

Davutoğlu’nun öfkesi de CHP’yle koalisyon kurarak Erdoğan’ı devre dışı bırakamamış olmasından kaynaklanıyor. Bir daha o şansı yakalayamayacağı duygusu, kendisini kötü hissetmesine neden oluyor.

Bütün gücünü Erdoğan’dan alıp onu devre dışı bırakacak ve Erdoğan da bu oyuna gelecek! Bu siyasi sahtekarlığı, güç hırsızlığını Erdoğan yutacak! Kendini dev aynasında görme işte buna denir. Her hâlükârda bir zihin hastalığıdır bu ve kesinlikle tedavi gerektirir. 

Azerbaycan ordusu işgalci Ermeni hedeflerini imha ediyor

Azerbaycan ordusu işgalci Ermeni hedeflerini imha ediyor

İstanbullular güne sisle başladı

İstanbullular güne sisle başladı

Ayvalı Barajı Gölü'ndeki görüntünün sı

Ayvalı Barajı Gölü'ndeki görüntünün sırrı çözüldü

Aynı kökte büyüyen çam ile köknar ağaçlar&#x

Aynı kökte büyüyen çam ile köknar ağaçları görenleri hayrete düşürüyor