• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
28 Eylül 2020 Pazartesi

Küreselcilerin “Sevr” hazırlığı

ABD, güney sınırlarımızda terör devleti kurmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Anadolu Ajansı’nın haberine göre son iki haftada Rakka, Deyrizor ve Haseke’yi kapsayan bölgeye 300 TIR’lık bir askeri sevkıyat daha gerçekleştirildi.

ABD’nin Suriye özel temsilcisi de terör örgütü PKK/YPG ile Barzani etkisindeki Kürt örgütleri arasında “uzlaştırma” toplantıları gerçekleştiriyor.

Tabii, bu arada Rusya da boş durmuyor; Suriye’deki güçlerini takviye etmeyi sürdürüyor.

Türkiye de dün sınıra yeni askeri araçlar, zırhlı taşıyıcılar ve komando birlikleri gönderdi.

Peki yanı başımızda, Suriye’de neler oluyor?

ABD’nin planı sır değil; Suriye’yi de Irak gibi bölecekler. Türkiye’nin askeri müdahalesi sahada Amerikan planını her ne kadar sınırlamışsa da ABD, taraflara kabul ettireceği yeni Suriye anayasasıyla Ankara engelini aşmayı hesaplıyor.

Irak’taki gibi önce “otonom”, “federatif” vb. bir bölge yaratarak işe başlayacaklar; ardından, yine Irak’taki gibi referandum ve plebisit gibi yöntemleri kullanarak Suriye’yi de kısa-orta vadede bölecekler.

Bu sürecin kaçınılmaz hedefi kuşkusuz Türkiye. Fakat, içerideki tartışma gündemlerine bakılırsa kamuoyu, bu olup bitenden o kadar da haberdar görünmüyor. Yapay gündemlerle boğuşup yıpranan, dikkati dağılan bir kamuoyumuz var.

Toplum aslında ülkeyi tehdit eden gelişmeleri görüyor ancak yapay çatışmalarla dikkati çabucak dağıtılıp asıl gündemlerle bağı koparılıyor.

“Atatürk”, “Kemalizm”, “Selefi örgütler”, “dolar kuru” vs. iç gündemlerin çoğu dışarıdan yaklaşan tehlikelerden dikkatleri dağıtmaya yarıyor, başka bir şeye değil. Yıllardır bu böyle. Toplum, üretilen yapay gündemlerle çatışıp ayrışıyor; bu yüzden de Türkiye’yi kuşatan güçlere karşı bütünlüklü bir kamuoyu algısı ortaya çıkmıyor.

Devlet, şüphesiz bölgedeki gelişmelerin farkında. Doğu Akdeniz’de, güney sınırlarımızda askeri ve diplomatik varlığıyla da sahada. Büyük bir mücadele veriliyor. Ancak içeride, arka cepheye sarkarak 5. kol faaliyeti yürüten unsurlar, devletin ve milletin birliğini sabote ederek çözülme yaratmaya çalışıyor. Askeri varlık kadar önemli olan bu 5. kol faaliyetlerini önlemektir. Bunda başarılı olunamazsa Küreselci çete, yeni bir Sevr dayatmasıyla kapıyı çalacak. Bu da artık bir sır değil! 

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor