• $ 8,0936
  • € 9,573
  • 496.514
  • 1144.45
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Küçük Amerika gibiler...

Resme bir bakın. Yan yanalar. Kemal Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu, Akşener, Demirtaş da orada; Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ile Abdullah Gül de. Arka fonda ise İsrail-Suud-BAE, FETÖ ve PKK var.

Kemal Bey, Davutoğlu’nu beğeniyor; Abdullah Gül, Babacan ile Kılıçdaroğlu’nu övüyor. Her gün genişleyen, yeni isimlerin katıldığı bu cephenin amacı tek başına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dengelemek. Onlarcası bir araya getirilerek onun ağırlığında bir güç ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.

Batı sistemi arkalarında. İsrail-Suud-BAE lobisi arkalarında. Kimin eli kimin cebinde belli değil; FETÖ’nün, PKK’nın, İsrail’in, Suudilerin, solcusunun, siyasi İslamcısının eli kolu birbirine dolaşmış. Kimi FETÖ’nün siyasi ayağı, kimi siyasi kolu; kimi PKK’nın siyasi ayağı; kimi de İsrail-Suud-BAE’nın fonladığı kukla.

“Parlamenter sistem”, “adalet”, “özgürlük”, “hak” vb. siyasi edebiyatı parçalayan türlü lafazanlıkla milleti kafalamaya çalışıyorlar. Arkalarında devasa bir örgüt ve bütçe var, görülmemiş medya desteği ile sermaye şebekesi var. Görevleri, misyonları, amaçları “parlamenter sistemi” yeniden geri getirmek değil, Erdoğan’ı hal edip Türkiye’yi çökertmek!

Küçük Amerika gibiler. Türkiye’ye demokrasi getirecekler! En son ABD ve müttefikleri Irak’a getirdikleri demokrasiyle 2 milyon insanı katletti. Kullandıkları siyasi dil, üslup Irak’a demokrasi getiren Amerikalılarla aynı. Ve bahsettikleri “Parlamenter sistemi” geri getirdiklerinde Türkiye için de aslında farklı bir süreç başlamayacak!

İsrail-Suud ve BAE lobisinin desteğiyle, FETÖ ve PKK’nın siyasi uzantılarıyla Türkiye’ye parlamenter sistem değil, ancak yıkım getirilir. Erdoğan karşısında oluşturulmaya çalışılan bu geniş ittifakın, koalisyonun tek amacı Türkiye’nin devlet ve millet sistemini yerle bir etmek, çökertmek ve yıkmaktır.

Türkiye, Erdoğan liderliğinde tarihi bir kavşağa ulaşmıştır. Batı sistemi, büyüyen, güçlenen ve küresel bir aktör haline gelen Türkiye’yi ya durduracak ya da önünü alamadığı bu gücün tarih sahnesine dönüşüne razı olacak. Türkiye, bu tarihi kavşağı başarıyla geçerse artık geri dönüşü olmayan bir yola girecek. Bütün mücadele bu iki ucu keskin hatta sürmekte. Erdoğan’ın karşısında oluşturmaya çalıştıkları koalisyonun amacı Erdoğan’ı devre dışı bırakıp Türkiye’yi bir daha iflah olmayacak şekilde dağılma sürecine sokmak. Kavganın özü budur, gerisi laf kalabalığı!

Her yer kızıla büründü: Görenleri hayrete düşüren göç

Her yer kızıla büründü: Görenleri hayrete düşüren göç

Burçlar haftaya nasıl başlayacak? 26 Ekim 2020 burç yorumları

Burçlar haftaya nasıl başlayacak? 26 Ekim 2020 burç yorumları

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye'yi yeşillendiriyor! 

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye'yi yeşillendiriyor! İşte ormanlarımızın eski ve yeni halleri

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca ç

Hobi olarak deve kuşu yetiştiren oyuncakçı, talep artınca çiftlik kurdu