• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
17 Şubat 2021 Çarşamba

Kılıçdaroğlu neden böyle davranıyor?

Ana muhalefet partisi CHP, savunmasız silahsız 13 vatandaşımızı canice katleden PKK terör örgütünün adını bile anamadı. Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın adını anmaya yanaşmadı ama 13 şehidimizin sorumlusu olarak Erdoğan'ı kolayca gösterebildi.

Bu tutum kör bir inattan, Erdoğan nefretinden, iktidara karşı hasmâne duygulardan, manasız bir gıcıklıktan ya da siyasi bir kaypaklıktan kaynaklanmıyor. Daha derin sebepleri var ve bunu hiç hafife almayalım.

Eğer bu olup biteni doğru anlamazsak her şeyi kör bir siyasi çekişme olarak görürüz ki bu da beraberinde gerçeği ıskalamayı getirir.

Burada mesele Kemal Kılıçdaroğlu CHP'sinin, ittifak ortağı HDP'yi küstürme kaygısı değil. Terör örgütü PKK'nın katliamlarını kınayamamalarının sebebi HDP'den gelecek oylar da değil. Bu ikinci planda olan bir kaygı.

CHP ister kınasın ister kınamasın HDP, CHP'nin peşinden gitmek zorunda. HDP, burada bir kukladır. Erdoğan'a karşı aynı cephede yer alıyorlar ve bu tablo hiçbir şekilde değişmez.

CHP, HDP ve bir kısım muhalefet ileri geleninin, her terör saldırısında HDP ve PKK'yı arkalayan tutumlarının başka, daha önemli bir sebebi var; o da Türkiye'yi Batı'ya karşı bölünmüş bir vaziyette tutmak, parçalanmış halde göstermek. Kemal Kılıçdaroğlu'nun iplerini elinde tutan Pensilvanya'nın amacı ve hedefi Türkiye'yi bölünmüş, dağılmış, parçalanmış halde tutmak. Batı'ya karşı bölünmüş, şehitleri konusunda bile bir araya gelemeyen bir Türkiye yaratmak istiyorlar.

Kemal Kılıçdaroğlu kendi misyonuna uygun davranıyor; Türkiye'yi hiçbir konuda bir araya gelemeyecek duruma sokmak istiyor. Şehitler konusunda bile!

Hiçbir milli konuda aynı fotoğraf karesine girmediler. Siyaseten açıklanması güç tutumlar aldılar. Libya'da, Doğu Akdeniz'de, Ege ve Kıbrıs'ta birlik görüntüsü vermediler. Dolayısıyla şehitlerimiz olduğunda da aynı yerde durmuyorlar. Amaçları, bundan sonra da izleyecekleri yol haritaları çok net ortaya çıkıyor: Türkiye'nin birliğini, beraberliğini her fırsatta zayıflatmaya, parçalamaya çalışacaklar. Terör örgütü PKK konusunda bile böyle davranacaklar. Buradan sonrası ülkenin güvenliği açısından tehdit teşkil ediyor.

Tabii yapılacak olan bu siyasi çizgi ve duruşu mümkün oldukça deşifre etmek ve toplumu ayrıştıran, bölen CHP'nin tuzağına düşmemek! Eninde sonunda bu 5. Kol faaliyeti de başarısızlığa uğratılacak ve karşı karşıya olduğumuz bu CHP zihniyeti kaybedecek.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı