• $28,9682
  • €31,3396
  • 1867.8
  • 7913.76
23 Ağustos 2023 Çarşamba

Kılıçdaroğlu muhtar bile olamaz

Muhalefetin Erdoğan'ı hedef alan tehditlerine alışmıştık. Hepsi geride kaldı. Manşetlerle durdurmaya çalıştıkları, yargı kumpaslarıyla engellemeye çalıştıkları, kısacası muhtar bile olamaz dedikleri o Erdoğan 22 yıldır iktidarda. Cumhurbaşkanlığında da üçüncü dönemini geçiriyor.

Erdoğan'ın iktidarda geçirdiği sürede askeri vesayet sona erdi, yerine vesayet odağı olarak geçmeye çalışan, buna müsaade edilmediğinde ise askeri darbeye yeltenen FETÖ tasfiye edildi.

Medyadaki vesayet odakları ise iktidar açısından olmasa da muhalefet açısından ne yazık ki hâlâ sürüyor.

Gazeteciler, genel başkanlara "muhtar bile olamazsın" demeyi sürdürüyor.

Dün gözüme ilişti; Kemal Kılıçdaroğlu'nun gezilerinde yanından ayırmadığı bir gazeteci, onun için "CHP'de kurultayı kazanır ama kendi mahallesindeki muhtarlık seçimlerini dahi kazanamaz" diyerek hayli küçümseyici, aşağılayıcı bir dil kullanıyordu.

Türkiye 90'lar medyasını geride bıraktı, aştı ama muhalefet hâlâ aynı zihniyetteki medyayla yola devam ediyor. Muhalif medyaya 90'ların vesayetçi dilinin hâkim olduğu görülüyor.

CHP'nin başına kimin geçeceğine gazeteciler mi karar verir? "Kemal gitsin, Ekrem gelsin" demek bir gazetecilik faaliyeti mi?

CHP medyasının önde gelen isimleri her gün ayrı bir televizyon kanalında Kılıçdaroğlu'nu CHP'nin başından ayrılmaya davet ediyor, istifaya çağırıyor. Üstelik hakarete varan, Kılıçdaroğlu'nu aşağılayan, üstenci bir dille bunu yapıyorlar. CHP'nin genel başkanını teşkilat, delege yapısı mı belirleme hakkına sahip yoksa birkaç tane gazeteci, televizyoncu, yorumcu mu?

Muhalefet medyasında anlaşılan ipin ucu maalesef çoktan kaçmış. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da kimseye kızmaya hakkı yok. Sadece taşları yeniden yerli yerine koyabilir mi, ona baksın. Çünkü kabahatin büyüğü onda!

<p>Edinilen bilgiye göre, merkez Mezitli ilçesi Menderes Mahallesi'nde N.E.'ye ait 33 A 4155 plakalı

Yanan otomobili balkondan söndürmeye çalıştı

Taraftar bu transfere çok şaşıracak! İşte Fenerbahçe'nin stoper listesi

Yargı'nın Ceylin'i Pınar Deniz'in eski hali görenleri şaşırttı! Estetiğim yok diyordu ama...

Davinson Sanchez'den Falcao itirafı! ''Her şey söylediği gibi oldu''