• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
28 Ocak 2022 Cuma

Kılıçdaroğlu hangi yolu açmanın peşinde?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır'a gerçekleştireceği ziyaret öncesi yaptığı "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" açıklaması tartışılıyor.

Yakın zaman önce de "Kürt sorununun muhatabı HDP'dir" diyerek PKK/HDP cephesinde büyük sevince yol açmıştı.

Bu açıklamalar ister doğrudan Kılıçdaroğlu'nun adaylık stratejisinin bir parçası olsun ister 2023 seçim hesaplarının genel bir parçası. Burada önemli olan Kılıçdaroğlu'nun "hangi yolu" açmanın peşinde olduğu gerçeğidir.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye için demokrasinin yolunu açmanın derdinde mi, yoksa PKK/HDP önünde kapanan yolları tekrar açmanın peşinde mi?

FETÖ'nün devlet içindeki sabotajlarıyla, PKK'nın kanlı terör eylemleriyle, HDP'nin sokak faşizmi ve sosyal zorbalıkla çıkarmaya çalıştıkları bütün yollar kapatıldı.

Devlet, PKK/HDP'ye terörle çıkacakları bütün yolları kapatınca Amerika'nın Türkiye planları için illa da bir yol bulma, yoksa açma ihtiyacı doğdu.

Partilerin bölünmesi, hızla yeni partilerin kurulması, muhalefet koalisyonu adı altında birbirine benzemeyen yapıların bir araya getirilmesi ve başlarına da "koordinatör" olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun atanması Amerika'nın Türkiye'yi dizayn ihtiyacının yansımasından ibarettir.

Ve bu siyasi koalisyon, Amerika'ya yol açmak için bugün organize hareket etmekte ve 2023'te siyasi iktidarı ele geçirmeye çalışmaktadır.

"Demokrasi yolu" ABD'nin Türkiye'yi sokmak istediği karanlık bir yoldur ve Kemal Kılıçdaroğlu da bunun için çabalamaktadır.

Bir yol bulup, bir yol açıp Türkiye'yi durdurmak, sonra da bölünmeye sürükleyerek Ortadoğu'da "ikinci İsrail"i kurmanın peşindeler.

Türkiye'yi Irak ve Suriye gibi merkezi ve yerel hükümetler biçiminde idare edilen; bölgesel parlamentoya, ayrı bayrak ve ayrı hükümete sahip bir ülkeye dönüştürmenin yolunu "demokrasi yolu" olarak sunuyorlar.

15 Temmuz'dan sonra Amerika'nın Türkiye'deki bütün yolları kapandı. Yıllardır hazırlığı yapılan planlar, projeler çöktü. Şimdi "demokrasi yolu"yla kapanan kapıları yeniden açmayı deniyorlar.

Şu gerçek ki, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'yi sokmaya çalıştığı bu yol "demokrasinin yolu" değil; aksine, Amerikan güdümünde PKK/HDP'ye kapanan yolları yeniden açma, Türkiye'yi karanlık bir yola sokma projesidir. Süslü laflarla zorlamaya çalıştıkları o yollardan Türkiye, daha önce acı tecrübelerle geçti. Aynı tuzağa bir daha düşmesi mümkün değil.

<p>İşgalci İsrail ile Hamas arasında sona eren insani aranın ardından İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne

Gazze'ye 100 tırlık ilk yardım konvoyu ulaştı

Filistinlilerin kefenleri Beyaz Saray önünde

70 bin TL'den başlıyor: Kaçıran pişman oluyor! İşte adeta kapış kapış giden otomobiller

Tokat'ta bir garaj alev alev yandı! 4 araç kullanılamaz hale geldi