• $9,3202
  • €10,864
  • 531.073
  • 1431.27
14 Ekim 2020 Çarşamba

Kendini unutan adam

Türkiye’de de dünyada da işler aslında biraz böyle dönüyor. Küreselcilerin “lider” diye milletin karşısına çıkardıkları kişiler, ülkelerinden, dünyadan ve hatta kendilerinden bile habersiz.

Dünya, Trump’ın rakibi Joe Biden’ın kendini unutmasını konuşuyor. Küreselcilerin adayı Biden, neye, nereye aday olduğunu bile hatırlamıyor.

Ya bizdeki?

Kemal Bey kendini unutsa yine iyi, vatan toprağını hatırlamıyor.

“Maraş neresi” diye yarım saat düşünüyor.

Onca sufle, hatırlatma da işe yaramıyor.

Neresi bu Maraş, Allah

Allah?

Dünya yıkılıyor; Türkiye, adaların gayri askeri statüsünü bozan Yunanistan’a kapalı Maraş’ı açarak yanıt veriyor. Kemal Bey’in bu olup bitenden haberinin olup olması bir yana, Maraş neresi onu çıkaramıyor.

“Adamcağız haklı” diyenler de var. 46 yıldır kapalıymış zaten orası, nereden hatırlasın?

Mesele gelip ülkelerin, milletlerin başına kimleri geçirmeye çalıştıklarına takılıyor. Küreselciler, kukla Bidan’ı Amerika’nın başına geçirmeye çalışıyorlar. Fransa’da da Macron’u başa getirmişlerdi. Bir şirketin müdürünü alıp Fransa’nın başına bela ettiler. O gün bugündür Fransa durulmadı; nitekim adam, kendisini Napolyon sanan bir megaloman.

Birçok ülkede başa getirdikleri isimlerin böyle ortak özellikleri bulunuyor; lider değil, daha çok kukla niteliği taşıyorlar.

Bizde de Kemal Bey’i kaset darbesiyle ana muhalefetin başına geçirdiler. Kimse yerinden de kıpırdatamıyor. “Sıfır deste kağıt” önerisini büyük bir zeka buluşu sanıyor. Kaç grup konuşmasını bu konuya ayırdı ciddi ciddi!

Kemal Bey, Mersin’i de “Güneydoğu’nun incisi” biliyordu. Aday olduğu İstanbul’da da Kağıthane’yi “kağıttepe” sandığı gibi. Maraş’ı unutması da hiç şaşırtıcı değil.

Ülkeyi teslim ettiğinizi düşünsenize; o zaman kim yönetecek bu ülkeyi?

Elbette, onu kaset darbesiyle CHP’nin başına getiren güç, kendisi değil. Bundan hala şüphesi olan var mı?

<p> </p>

Beşiktaş - Lizbon Maç Önü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu