• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
9 Şubat 2024 Cuma

Kandil “devam” dedi, CHP rahatladı

CHP kurultayında genel başkanlık koltuğu için yarışan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in birlikte Selahattin Demirtaş'a selam göndermesi dikkat çekmişti.

Selahattin Demirtaş ise yerel seçimler öncesi İstanbul'da eşini aday göstererek (Kılıçdaroğlu'nu sevindirip) Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'nu adeta şoke etmişti.

Terör örgütü PKK, Demirtaş'ın bu hamlesini İmamoğlu-Özel ikilisini dize getirmek için bir süre kullandı. Selahattin Demirtaş'ın DEM içindeki yandaşları ise Başak Demirtaş için kulis yapıp partiyi hazırlamaya çalışırken Kandil'den Demirtaş'a tokat gibi bir cevap geldi. Kandil'deki terör baronlarından Mustafa Karasu, Demirtaş ve yandaşlarının "ittifakları kötüleyerek" ihanet içine girdiklerini sert bir şekilde belirterek CHP'ye İstanbul'da ışık yaktı.

Kandil, bu hareketiyle CHP'ye selam durulacak adresi net bir şekilde gösterirken; Demirtaş'ın da İmralı ve Kandil'den küçük roller çalma dışında etki ve gücünün olamayacağının altını çizdi.

Kandil'in kararı sonrası CHP rahat bir nefes aldı.

Tabii, bundan böyle CHP kurultaylarında selam gönderilecek adres Kandil olarak revize edildi. Demirtaş'a selam göndermeye kalkarlarsa oturdukları koltukları da kaydedebilirler!

CHP sonunda bunu da başardı; Atatürk'ün partisini Kandil'e rehin düşürdü. Kimse Muharrem İnce'ye kızmasın; İnce'nin CHP'yi eleştirirken "Sen PKK'yla, FETÖ'yle böyle yavşak bir ilişki içinde olursan dolar 100 lira da olsa kimse sana oy vermez" gibi ağır ifadeler kullanması boşuna değil. CHP için artık sözün bittiği noktadayız!

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi