• $12,4902
  • €14,1202
  • 713.051
  • 1776.41
23 Ekim 2020 Cuma

İYİ Parti nasıl kurtulur?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamaları siyaseti ve medyayı hareketlendirdi. İYİ Parti cephesi sağa sola çatarak, kavga gürültü çıkararak mümkün mertebe dikkatleri başka yönlere çekmeye çalışıyor.

Meral Akşener, hazır cevap olmamasından olacak herhalde, gazetecileri görür görmez AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın bir yıl önceki bir konuşmasını gündeme getirerek “Bize operasyon yapılıyor” diye sert bir tonla konuşmaya başladı.

Durup dururken kavga çıkarılması tam da böyle bir şey. AK Partili vekil Bülent Turan ise bu duruma haliyle çok şaşırdığı için, o gün akşama kadar “Benimle ne alakası var arkadaş” biçiminde açıklamalar yapıp durdu.

Akşener, AK Parti’yi hedef göstererek kendince gündemi saptırmaya, dikkatleri Özdağ’ın açıklamalarından uzaklaştırmaya çalıştı. Fakat yine de çok başarılı olduğu söylenemez. İYİ Parti’nin FETÖ bağlantısı, HDP’yle gizli ortaklık meselesi kolay kolay geçiştirilecek sorular değil.

Ümit Özdağ’ın açıklamalarının Karar gazetesindeki “muhafazakar-liberal” yazarları telaşlandırması ise ayrıca dikkat çekti. İYİ Parti ve Meral Akşener’i müdafaa için kaç gündür kendilerini paralıyorlar.

İYİ Parti’ye operasyon yapıldığını, yükselişte olan İYİ Parti’nin bölünmeye çalışıldığını falan filan yazıyorlar. İYİ Parti’ye en çok kol kanat gerenin, göğsünü siper edenin Karar gazetesinin olması tabii şaşırtıcı değil. CHP, İYİ Parti ve hatta HDP olmasa ne Abdullah Gül, ne Ahmet Davutoğlu, ne Ali Babacan olur. Bu partilerin verdiği destek sayesinde siyasi figür olarak ortalıkta dolaşıyorlar. CHP, İYİ Parti ve HDP muhatap almasa aslında ne Gül, ne Davutoğlu, ne Babacan diye bu kadar önemsenen isimler olurdu.

Erdoğan’ı devirme aşkıyla yan yana gelip bir ittifak kurmuşlar. İYİ Parti de bu ittifakın merkezinde yer alıyor. Bu ittifaka en küçük bir zarar gelmesi en çok bunlara kaybettirecek. Ne Abdullah Gül, ne Davutoğlu ne Babacan ismi geriye kalacak. Telaşlarını anlamak bu açıdan hiç zor değil.  

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor

400 bin uçuş saatini başarıyla tamamladı! Türkiye'nin ilk milli ve özgün SİHA'sı