• $13,5513
  • €15,1222
  • 777.583
  • 1983.18
15 Aralık 2021 Çarşamba

İmamoğlu'nun psikolojisi yerlerde…

İstanbul'daki başarısız yönetimiyle gündemden düşmeyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun psikolojisinin fena halde bozulduğu görülüyor.

Kontrolsüz el kol hareketleriyle, "lan"lı "lun"lu tehditler savurduğu son videosu da bunu gösteriyor.

İstanbul'da toplu taşıma iflas etmiş durumda; şehir yönetiminde görülmemiş bir başıboşluk yaşanıyor ama İmamoğlu, "Kanal İstanbul" projesini gündeme getirerek oyunu kendince rakip sahaya yıkmaya çalışıyor.

En iyi savunma saldırıdır, diyerek herhalde böyle davranıyorlar. Fakat ortaya çıkan görüntü fazlasıyla İmamoğlu'nu antipatik gösteriyor.

Farkındalar mı bundan da emin değilim; zira İBB'nin iletişim yönetimi de yorgun ve yılgın. Doğru bilgilendirmeyi, gerçekleri anlatmayı bir tarafa bıraktılar; "biz kafamıza göre açıklama yaparız, kamuoyu ister inanır ister inanmaz" havasındalar. Yalan doğru karışık devam ediyorlar. İstanbulluyu artık hiç umursamıyorlar.

Bunun sebebi Ekrem İmamoğlu ve ekibinin bütün hesaplarını 2023 seçimlerine göre yapmasından kaynaklanıyor. İstanbul'un geleceğinde kendilerini görmüyorlar. Cumhurbaşkanlığı adaylığına yoğunlaşıyorlar. Siyasilerin kariyer hedeflerinin olması normal; ama gerçeklerle hayalleri birbirine karıştırmaya başlarsanız, ardından kaybetme ve çöküş gelir.

Belli ki İmamoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylık hesapları yolunda gitmiyor. İşler kötü, destek yok. Moraller sıfırın altında. İşte İmamoğlu'nun söz konusu el kol hareketi yaptığı, "lan"lı, "lun"lu tehditler savurduğu videoyu da böyle bir kaybetme sürecinin, baş aşağı gidiş döneminin başlangıcı olarak görüyorum.

İmamoğlu Dimyat'a pirince giderken anlaşılan evdeki bulgurdan da oluyor. Öfkesinin, kontrolsüz çıkışlarının sebebi bu!

<p> </p>

Muhalefet liderleri neden Sedef Kabaş'ı savundu?

iPhone'a iOS 15.4 ile gelecek özellikler belli oldu

Savaş kahramanı hayvanlar!

Bu belirtileri bilmek hayatınızı kurtarabilir! İşte belirtilerine göre kanser türleri