• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
9 Aralık 2020 Çarşamba

İmamoğlu'na rakip çıktı: Kılıçdaroğlu

Bütçe görüşmeleri sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sürpriz bir adaylık açıklaması geldi. Salondan yükselen “Cumhurbaşkanı adayı ol” sataşmaları üzerine Kemal Bey “size kim aday olmayacağımı söyledi” dedi. Tabii bu sözler her çevrede Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin 2023 adayı olacağı şeklinde yorumlandı.

Sürpriz karşılanan bu açıklamanın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nda şaşkınlıktan daha fazla bir şok etkisi yapması muhtemeldir. Zira İmamoğlu, CHP’nin adayı olarak kendisini 2023’e hazırlamaya başlamış ve “Ya kanal ya İstanbul” sloganlı kampanyasıyla da adaylık çalışmalarına start vermişti. Hatta son günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast iddiaları üzerine “oda tv” gibi mecralarda “İmamoğlu’na suikast” haberleri yaptırarak kendini parlatıyordu.

Şimdi İmamoğlu kara kara düşünüyor; onu aday gösterecek olan Kılıçdaroğlu aslında kendi kendisini aday göstermeye hazırlanıyor! Oysa İmamoğlu, Muharrem İnce gibi rakiplerini bertaraf etmeyi başarmıştı. Meral Akşener’i kendine rakip görürken karşısına şimdi Kılıçdaroğlu çıktı. Ve bu kişi de kolay bertaraf edilecek bir rakip değil.

CHP’deki 2023 adaylığının kilidi parti içinde çözülmez. CHP’de önemli konularda kararlar genelde hep dışarıdan dikte edilir. Büyük ihtimal bu konu da Pensilvanya’nın müdahalesiyle netleşecek. Hangisi kendisini Pensilvanya’ya beğendirirse aday o olur diye düşünüyorum. Tevekkeli, Kemal Bey son dönemde Erdoğan’a ve hükümete boşuna bu kadar saldırmıyor. 2023 adaylığı için CHP’de kıran kırana bir mücadele yaşanıyor. Kim kendisini Amerika’ya daha çok beğendirirse onun partide düdüğü ötecek.

Aslında doğru olan Kemal Bey’in partisinin 2023 adayı olması. Bugüne kadar başka partilerde aday arayarak zaten iyice itibar kaybına uğradı. Bakalım Kemal Bey, Meclis kürsüsünden attığı adaylık havasına ne kadar bağlı kalacak? Hiç sanmıyorum ama Kemal Bey’i bu kez partisinin cumhurbaşkanı adayı olarak görebiliriz. Asıl eğlence o zaman başlar.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti