• $31,4676
  • €33,8653
  • 2063.15
  • 9193.69
8 Nisan 2022 Cuma

İmamoğlu nadasa bırakıldı, şimdi Mansur önde

2023 seçimlerinde muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu hâlâ sıcaklığını koruyor.

İki belediye başkanının isminin aday olarak öne çıkması tabii çok normal. Belediye demek para demek. Bu yüzden her gün ayrı bir belediye başkanının ismi önde. "Bağımsız gazeteciler" sosyal medya hesaplarından anket üstüne anket yayınlıyorlar.

Hangi başkanı göze kestirdilerse ona çöküyorlar, pardon 'bağımsız' anket yapıyorlar. Yanlış anlaşılmasın, taş atıp kolları yorulmuyor; Twitterdan "2023'te kim aday olsun" diye başlık açıp oylamaya sunuyorlar.

Havada uçuşan anketlere bakılacak olursa bu aralar Mansur Yavaş önde gidiyor. İyi para veriyor olmalı ki hep önde. İmamoğlu nedense gözden düşmüş görünüyor. Oysa 849 milyon para ayırmıştı kendi reklamı için. Deprem bütçesi için 480 milyon ayrıldığını hesaplarsak az buz para değil. Peki sonuç? Parayı dağıttığı adamlar her gün Mansur goygoyu yapıyor!

Fakat meraklanmasın mutlaka dönerler. İmamoğlu'nu şimdilik nadasa bırakmışlardır. Belediye başkanı çok olunca sırayla yapıyorlar, diğeri küsmesin diye...

Bu "bağımsız gazeteciler" yüzünden en çok araştırma şirketleri mağdur. Allah var iş alıyorlar ama maliyeti var, vergisi şusu busu gittiğinde elde bir şey kalmıyor; bu sosyal medya fenomenlerine para kılçıksız cepte. Vergisiz temiz para!

Tabii, dışarıdan bakan da ciddi ciddi bu ülkede siyasi bir rekabet döndüğünü falan sanıyor. Bazen Mansur öne geçiyor, bazen İmamoğlu. Oysa dönüşümlü para yağdırıyorlar bu PR işlerine, hepsi bu.

Bu sıralar her ankette Kılıçdaroğlu'nun en sonda çıkması tesadüf değil. Kasa onda değil, sağa sola para da akıtmıyor ama Kılıçdaroğlu'nun adaylığını gözden düşürmek için birileri büyük paralar dağıtıyor. Bu son kopya anketler biraz da Kılıçdaroğlu'nu aradan çıkarmak için. Çünkü son düzlüğe girildi, muhalefet adayını bugün yarın çıkarmak zorunda. Bu yüzden son düzlükte öne geçmek isteyenler parayı sağa sola, özellikle de "bağımsız fenomenlere" dağıtıyor. Fazla da ciddiye almamak gerekiyor.

<p>Kaza, sabah saatlerinde Eyüpsultan Edirnekapı Rami Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgi

Eyüpsultan'da 2 İETT otobüsü kazaya karıştı! Kaza sonrası her iki otobüste maddi hasar meydana geldi

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi