• $28,9179
  • €31,3167
  • 1882.73
  • 8087.24
21 Ağustos 2023 Pazartesi

İmamoğlu çıkmaz sokakta

Bakmayın farklı partiler gibi davrandıklarına. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında muhalefet cephesi tek bir partidir. 14 Mayıs'ta sahaya 6 artı 1 olarak çıktılar. Seçim yenilgisinden sonra da altılı masa ile HDP'nin oluşturduğu ittifak dağılmadı; sadece Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığına karşı çıkıyorlar. Kılıçdaroğlu'nu gönderip İmamoğlu'nu CHP'nin başına getirebilselerdi, yerel seçimlerde Erdoğan'ın karşısına yine aynı ittifakla dikileceklerdi.

Ekrem İmamoğlu, CHP'deki genel başkanlık yarışını kaybedip İBB Başkanlığı'na adaylığını açıklayınca muhalefet ittifakı da içinden çıkılması zor bir açmaza girdi. Çıkmaz sokak gibi; İmamoğlu'nu desteklemeseler Kılıçdaroğlu kazanacak, İmamoğlu'nu destekleseler Kılıçdaroğlu kazanacak!

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine karşı olan ittifak ortaklarını çıkmaz bir sokağa sürükleyip sonunda kendisi için "kazan kazan" şeklinde bir çıkış planı oluşturdu.

Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti ve HDP'nin desteğini önceden almadan adaylığını zaten açıklayamazdı. İYİ Parti ve HDP, seçim günü gelip çattığında İmamoğlu'nu desteklemek için sandık başına gidecek.

Bunun dışında başka bir ihtimal göremiyorum şahsen. Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi "tıpış tıpış" gidip CHP'nin adayına, yani İmamoğlu'na oy vermek zorunda kalacaklar. Kazansalar da kaybetseler de bu işten Kemal Kılıçdaroğlu'nun dışında kimse kârlı çıkmayacak.

İmamoğlu kazansa Kemal Kılıçdaroğlu kazanmış sayılacak. İmamoğlu beş yıl daha İBB'nin başında kalacak. İmamoğlu kaybetse de Kılıçdaroğlu koltuğunda durmaya devam edecek. Seçimi kaybetmiş biri o koltuğu hiç alamaz. Kılıçdaroğlu, koltuğu İmamoğlu dışında herkese devredebilir ama İmamoğlu'na asla!

<p>Gaziantep'te polise silahla ateş açan şüpheli operasyonla gözaltına alındı. </p><p>Güzelyurt Maha

Gaziantep'te nefes kesen operasyon

Türkiye'nin tek su altı deniz parkı! Yıldızkoy'da mikroplastik tespit edildi

6 Aralık 2023 ŞOK aktüel ürünler kataloğu

Merapi Yanardağı kül püskürttü! Patlamalar nedeniyle 11 dağcı hayatını kaybetti