• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
25 Aralık 2023 Pazartesi

İkinci İsrail PKK'dır

Bundan 10 gün kadar önceydi; ABD'nin Suriye'deki askeri gücü ile terör örgütü PKK/YPG'nin Haseke'de ortak tatbikat yaptıkları bilgisi dolaşıyordu.

Şüphesiz Türkiye için bu bilgi sürpriz değildi. Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler de ABD'ye tepki gösteren bir açıklama yayınladı.

Fakat yine de ABD ile terör örgütü PKK'nın yanı başımızda ortak tatbikat yapması büyük bir gürültü koparması gereken haberdi. Ne yazık ki, zaman içinde Türkiye'yi de bu duruma alıştırmayı başardılar. Duyanlar için tepki gösterip geçilecek bir habere dönüştü, bu konu.

Türkiye'nin NATO ortağı, sözde stratejik müttefiki ABD, terör örgütü PKK ve onun Suriye koluyla ortak tatbikat yapmayı "normal" kabul edip, normal gösterebiliyor.

Normal olmayan Türkiye'nin bu durumu basın açıklamasıyla tepki gösterecek bu konuya indirgemesi.

ABD-PKK ortak tatbikatının hedefinde sanki Türkiye yokmuş gibi. İşte, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki saldırısında 12 askerimiz şehit düştü. Başka ne olabilirdi ki, ABD-PKK ortak tatbikatından sonra?

Terör örgütü PKK/YPG'yi eğiten, donatan, silahlandıran ABD'yse, bu terör örgütünün hedeflerini belirleyen de ABD olmaz mı? Bu son derece açık değil mi?

Meselenin özüne gelelim; ABD'nin Ortadoğu'da bütün gücüyle arkasında durduğu güç İsrail'se, ikinci güç de terör örgütü PKK/YPG'dir. PKK/YPG, ABD yönetiminin ve küreselcilerin "ikinci İsrail" projesidir. 90'lardan beri, bu projeyi gerçekleştirmek için doğrudan sahadalar. Türkiye'nin en büyük sorunu bu gerçeği yeterince anlayamamasıdır. En büyük tehlike işte budur!

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi