• $32,2482
  • €35,0198
  • 2433.68
  • 10492
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Haşhaşiler geri mi döndü?

Bazı gelişmeler ya da haberler vardır ki, insana "yok artık, bu kadarı da olamaz" dedirtir. Ankara Emniyeti'nin sorumluluğunda süren Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasından bahsediyorum. Kaç gündür el altından hep bu konu konuşuluyor. Soruşturmayı yürüten bazı şube müdürü ve yardımcıları, gizli tanık Serdar Sertçelik adlı suç örgütü üyesi üzerinden tanınmış siyasetçilere, eski ve yeni bakanlara, iş insanlarına düzmece ifadelerle suçlamalar yöneltmeye kalkışmış.

Ses kayıtlarının internete düşerek deşifre olması üzerine söz konusu emniyet mensupları hakkında inceleme başlatıldı. Bu skandal, doğal olarak akla FETÖ'cü polis ve savcıların hazırladığı 17-25 Aralık emniyet-yargı darbe girişimini getirdi. Basına yansıyan bilgilere göre kullandıkları yöntem, usul, tarz FETÖ'yle bire bir aynı.

Tabii, bu olayın vahim yanı uzakta köşede kalmış bir şehirde değil, Başkent Ankara'da emniyet içinde 17/25 Aralık benzeri bir kumpas girişiminin baş göstermiş olması. Söz konusu haberi duyanların ilk tepkisi "neler oluyor, FETÖ bitmemiş miydi" biçiminde oldu?

Yöntem, tarz, usul FETÖ'yle bire bir aynı. Siyasiler hakkında gizli tanıklara imza attırılarak hazırlatılan ifadeler, yolsuzluk, rüşvet içeren iddialarla 17-25 Aralık'taki girişimin aynısı. Patlak veren skandala bakıldığında bir anlamda FETÖ imzası gibi duruyor her şey.

MHP lideri Devlet Bahçeli de dünkü grup konuşmasında konuyla ilgili şu tespitlerde bulundu: "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Nitekim hedef; MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir."

Tekrar etmekte fayda var; asıl vahim olan, bitti sanılan FETÖ'cü Haşhaşilerin Ankara'nın göbeğinde, rahatça, kimseden çekinmeden yeni bir siyasi kumpas girişimiyle geri dönmüş olmaları. Belki de hiç gitmediler, hep oradaydılar bilemiyorum. Ama Haşhaşilerin olayı da bu değil midir zaten; beklenmedik bir anda ve yerde ortaya çıkıverirler. Siyasi kumpas kadar suikastçıdırlar da aynı zamanda. Bu olay en azından kamufle olmuş Haşhaşilere karşı hazırlıklı olmak gerektiğini ortaya çıkardı. Kamufle olmuş, emir bekleyen başka Haşhaşilerin de pusuda beklediğini unutmayalım.

<p>Human Movie Team Kurucusu Tülay Gökçimen, Akşam TV'ye konuştu. Refah saldırısının ardından kaleme

Human Movie Team Gazze'nin sesi oldu!

Bu 7 besin kalbi gençleştiriyor! Uzun yaşamın sırrı

Kaçak kazı yaparken yakalandılar! 5 şüpheli gözaltına alındı

Türk mühendislik öğrencileri geliştirdi! Yerli otonom su altı aracı