1 Nisan 2024 Pazartesi

Halk ekonomiyi oyladı

31 Mart Yerel Seçim Sonuçları muhalefet açısından yeni heyecanların oluşmasına katkı sunacak nitelikte çıktı. İktidar partisi ve Cumhur İttifakı toplam oylarında ciddi düşüş

yaşarken CHP, oylarını artırdı.

Sandık sonuçları netleşmeden yazmak her zaman zordur. Ancak saat 20:00 civarında, sandıkların yüzde 29'unun açıldığı sırada AKk Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı için sonuçlar fazlasıyla üzücüydü. CHP ilk defa tarihinde seçimleri birinci sırada bitirecek gibi görünüyordu.

Bunun yanı sıra AK Parti, İstanbul ve Ankara'yı geri alamadığı gibi elindeki birçok büyükşehir belediyesini, ili ve ilçeyi kaybetmiş durumdaydı.

Sonuçlar AK Parti ve Cumhur İttifakı için olduğu kadar CHP için de sürprizdi. CHP, AK Parti'nin yönetimindeki Karadeniz'den tutalım İç Anadolu'daki çok sayıdaki ili kazanmayı başardı.

YRP'nin bu seçimlerde oylarında önemli bir artışı yakaladığı da dikkat çekti.

Bu seçim sonuçları gösteriyor ki, halk ekonomiyi oyladı. 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından uygulamaya konulan sıkı ekonomi politikasının iktidara faturası ağır oldu. 6 Şubat depreminin ağır ekonomik sonuçlarının bu seçimlerde etkisini net olarak dışa vurduğunu söyleyebiliriz.

<p>Beyoğlu'nda çalıştığı bir mekandan ayrılarak başka mekanda işe başladığı için eski patronlarının

İstanbul'da işi bırakan DJ'ye silahlı saldırı kamerada

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!